Долар27.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.55
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.39
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Львів поклав на депозит отримані від розміщення облігацій 300 млн грн

zaxid.net 31/07/2020 14:56

Львів поклав на депозит в «Укргазбанку» 300 млн грн – це кошти спеціального фонду бюджету, які місто отримало унаслідок випуску та подальшого розміщення на фондовій біржі облігацій внутрішніх місцевих позик Львівської міської ради.

Упродовж року Львів двічі проводив емісію облігацій внутрішніх місцевих позик та отримав від цих фінансових операцій сукупно 600 млн грн. Їх запланували витратити на оновлення інфраструктури міста, зокрема ремонт доріг. Однак через те, що не всі роботи наразі завершені, частину грошей поклали на депозитну лінію.

«Наразі не всі роботи виконуються. Десь здача буде через місяць, десь – через два. Щоби ці гроші даремно не лежали на рахунку, а працювали на місто, ми [300 млн] поклали на депозитну лінію. Вони приносять нам дохід. Коли прийде час, ми їх знімемо», – повідомив в коментарі ZAXID.NET голова департаменту фінансової політики ЛМР Олег Іщук.

За його словами, кошти з депозитної лінії можуть забрати будь-якої миті, коли треба буде розраховуватися з підрядниками. Наразі на фінансування ремонтних робіт місто використало лише 100 млн з 600 млн, решту планують витратити до кінця цього року.

Облігацій внутрішніх місцевих позик ЛМР розмістила в «Укргазбанку» під 8,5% річних, а поклала на депозит під 11,2%. Це означає, що Львів може отримати невеликий пасивний дохід від тимчасово вільних коштів. Наприклад, 2018 року міський бюджет додатково отримав 57 млн грн від таких операцій, 2019-го – 88,5 млн грн, а протягом п’яти місяців цього року – 15 млн грн.

У червні 2020 року на депозиті перебували близько 105 млн грн міських коштів.

Нагадаємо, облігації місцевих позик – це електронні емісійні цінні папери, котрі є альтернативою банківським кредитам. Завдяки випуску облігацій можна залучати гроші для потреб місцевого розвитку. Випускати ці віртуальні цінні папери зацікавлені ті міста України, які потребують великих коштів для ремонтних чи будівельних робіт, але не мають змоги самостійно акумулювати їх в стислі терміни.

В Україні банки неохоче кредитують інфраструктурні проекти через їхній довгостроковий характер та високі кредитні ризики неповернення коштів, натомість погоджуються розміщувати облігації міст з позитивним кредитним рейтингом, наприклад Львова або Харкова. Для міських бюджетів розміщення облігації під невеликий відсоток є дешевшою операцією, ніж банківські кредити.