1
Долар28.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.26
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.5
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Leopolis Jazz Fest: Понад 170 музикантів з 16 країн світу

zik.ua 16/04/2018 16:48
<nbsp;>

З 27 червня по 1 липня у Львові відбудеться VIII міжнародний джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest. Протягом п’яти днів на сценах Leopolis Jazz Fest виступить понад 170 музикантів з 16 країн світу.

Про це сьогодні на прес-конференції розповіли організатори.

28 червня у День Конституції України на сцені на площі Ринок виступить гурт ONUKA. Проведення концертів популярних українських виконавців у День Конституції України за декілька останніх років стало традицією фестивалю.

30 червня на фестивалі виступить переможець премії «LetterOne» – 18-річний французький талановитий гітарист і композитор Том Ібарра. Цей виступ пройде в рамках його туру основними джазовими фестивалями Європи (серед яких Jazz Festival in France; Jazz Openin Stuttgart, Germany; Heineken Jazza Idiain San Sebastian, Spain; the Kongsberg Jazz Festivalin Norway; the Cheltenham Jazz Festivalin the UK).

Гостей фестивалю також чекатимуть майстер-класи, джазові кінопокази та численні джеми. Окрім концертної програми в межах фестивалю щороку реалізовуються освітні програми.

Творчий куратор фестивалю, джазовий експерт Олексій Коган зазначив, що сцену імені Едді Рознера відкриє легендарний американський джазовий музикант- авангардист, саксофоніст, флейтист, який втілює півстоліття джазової історії – Чарльз Ллойд з ансамблем The Marvels. Нове покоління в цей день фестивалю представить неймовірно яскравий британський вокаліст, піаніст і композитор Джеймі Каллум. Його альбоми розійшлися по всьому світу тиражем більше ніж 10 мільйонів, а альбом Twenty something став мультиплатиновим.

Одним з найочікуваніших концертів стане новий проект Роберта Гласпера, володаря трьох премій Греммі, R+ R = NOW (Reflect+ Respond = Now), який об’єднав найкращих молодих музикантів та став іконою андеграунду. У складі групи виступить Тейлор Макферрін – старший син легендарного джазового співака, володаря десяти премій Греммі, Боббі ОДакферріна.

Один з провідних фьюжн і джаз-гітаристів, володар Греммі, Лі Рітенур, і американський композитор, аранжувальник, продюсер, піаніст і керівник оркестру Дейв Грусін, десятикратний володар премії Греммі, заграють у Львові разом з басистом Мелвіном Лі Дейвісом та барабанщиком Весом Рітенуром.

Справжньою сенсацією Leopolis Jazz Fest стане виступ людини, яка уособлює історію і еволюцію джазу, найвидатніший з джазових новаторів – Ахмад Джамал.

Leopolis Jazz Fest також представить слухачам виступ нової зірки, співака, композитора, аранжувальника та мультиінструменталіста, підопічного відомого продюсера Квінсі Джонса – Джейкоба Кольєра. Дебютний альбом Джейкоба Кольєра «In Му Room» отримав дві премії Греммі.

Італійський соул-вокаліст Маріо Біонді, який продовжує традиції зірок «філадельфійського соул» 70-х років і є одним з найяскравіших представників цього жанру в Європі, представить у Львові програму, що складається з вже відомих пісень і музики з його нового альбому «Brasil».

У Leopolis Jazz Fest бере участь молодіжний академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів». Голова правління «INSO-Львів» Іоланта Пришляк зазначила, що для оркестру пізнання джазу триває – це великий творчий процес. «Завдяки фестивалю ми пізнали, що таке насправді джаз. Ми слухаємо джаз, граємо джаз і це круто», – сказала Іоланта Пришляк.

Довідка.

Lеopolis Jazz Fest (Alfa Jazz Fest) – міжнародний джазовий фестиваль, який щорічно проходить в Україні в останні вихідні червня. Перший фестиваль відбувся в 2011 році. Організатор фестивалю – ТОВ «Леополіс Джаз», Виконавчий директор фестивалю – Наталія Горбачевська, творчий куратор – джазовий експерт Олексій Коган.

Щорічно фестиваль відвідує близько 100 тисяч гостей з України та іноземних країн. 2016року Alfa Jazz Fest був визнаний поважним британським виданням The Guardian одним з найкраїцих джазових фестивалів Європи.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах: