Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Екс-керівник Львівського керамзаводу назвала журналістів «псами»

zaxid.net 15/02/2017 13:53

Під час зустрічі з мешканцями гуртожитків у понеділок, 13 лютого, екс-керівник Львівського керамічного заводу Оксана Бек назвала журналістів програми «Самопоміч. Пульс міста» псами.

«З вашими «псами» не маю бажання спілкуватися», - заявила Оксана Бек на початку зустрічі з мешканцями гуртожитків, які колись належали підприємству.

На зауваження депутата Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторії Довжик дотримуватись етичних норм, Оксана Бек не відреагувала і продовжила спілкування у тому ж тоні, і зрештою, поставила ультиматум: спілкуватиметься з мешканцями лише після того, як знімальна група залишить приміщення Залізничної районної адміністрації, де відбувалась зустріч.

Як інформує прес-служба «Самопомочі», вже 6 років люди не можуть укласти договір про постачання електроенергії безпосередньо з «Львівобленерго», бо платником й досі залишається керамічний завод. Відтак, мешканці не мають можливості користуватися пільгами, які їм належать. Ще в 2011 році будинки на вулиці Низинній 17 та 19 перейшли на баланс міста. Це підтверджують й рішення кількох судів. Близько 90% квартир у колишніх гуртожитках приватизовані мешканцями, тобто є їх власністю. Однак, Оксана Бек не дає згоди на переукладання договорів, переконуючи, що приміщення гуртожитків належить керамзаводу.

Оскільки платником послуг й досі залишається керамічний завод, то він і вважається основним споживачем, а квартировласники – субспоживачами. Відтак, мешканці розраховуються з обленерго за показами загальнобудинкового приладу обліку. Гуртожитки підпадають під визначення «населення, яке розраховується з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи», тариф для мешканців 71, 4 коп. за 1 Квт.год. У кожному з гуртожитків стоїть один загальний лічильник. Електроенергію, яку споживають за місяць усі мешканці будинку, розподіляють на кожну квартиру, залежно від площі помешкання. Кількість і потужність електроприладів у кожній квартирі різна, а платити доводиться однаково.

«Ця ситуація, на нашу думку, не є нормальною. Ми хочемо допомогти мешканцям, щоб вони мали можливість оплачувати за спожиту електричну енергію згідно угод, які вони укладуть з обленерго», - каже Надія Банах, голова Залізничної районної адміністрації.

Мешканці звернулися до колишнього керівника підприємства Оксани Бек, аби вона не перешкоджала укласти пряму угоду між балансоутримувачем будинків ЛКП «Сяйво» та Львівобленерго. Та, вкотре, марно.

«І в попередні роки ми бачили, що ніякого бажання до співпраці нема. Оксана Бек сьогодні абсолютно безпідставно заявляє про те, що це є гуртожиток керамзаводу. Хоча, нагадаю, що є ухвала Львівської міської ради 2011 року, є ряд рішень судів про перехід гуртожитків на баланс міста», - стверджує Вікторія Довжик.

Тож депутати міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» сприятимуть людям у створенні ОСББ, яке сьогодні є найбільш зручною формою відстоювати позицію мешканців багатоквартирних будинків.