1
Долар26.38
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.82
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.01
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Дві тисячі сімей на Львівщині мають повернути державі субсидій на 8 млн грн

zik.ua 09/01/2019 15:40

Органи соцзахисту і Міністерство соціальної політики постійно здійснюють перевірку і верифікацію призначених субсидій, аби виявити отримувачів, які приховали свої доходи.

Про це сьогодні під час брифінгу повідомила директор департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

«Якщо мешканці думають, що їм щось вдасться приховати: здійснену покупку на більш ніж 50 тис. гривень чи якісь речі, які надійшли їм у спадщину, чи перебування за кордоном, то рано чи пізно ця інформація стане явною і їм доведеться все одно повернути кошти, які були призначені у вигляді субсидії», – зазначила чиновниця.

Вона розповіла, що за 11 місяців 2018 року було здійснено більш як 42 тисячі таких перевірок. За їх результатами, майже 2 тисячі сімей на Львівщині, що отримували субсидії, повинні повернути державі 8 млн грн. Станом на сьогодні ці субсидіанти вже компенсували понад 6 мільйонів.

«Звичайно, при виявленні таких випадків сім’ям дають можливість не одразу погашати ці борги, можна укласти якийсь договір чи написати заяву про те, що отримувач щомісяця буде погашати певну суму до повної сплати. А в критичних випадках, коли сім’я зовсім не погоджується сплачувати, немає іншого механізму, як подавати на такі сім’ї до суду», – зазначила Наталія Кузяк.

Вона запевнила, що органи соцзахисту в таких випадках намагаються знайти компроміс та враховувати життєві обставини мешканців.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: