1
Долар28.06
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.96
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень

До Львова з'їхались більше 300 музикантів

lviv.depo.ua 16/05/2017 17:45

У Львівській обласній філармонії відбулось відкриття XII Міжнародного фестивалю "У колі друзів". Цього року у фольклорному фестивалі взяли участь понад 300 музикантів. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ЛОДА.

Як повідомили в департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА звучали ансамблі народних інструментів, виступи бандуристів, фольклорних, хореографічних та вокальних ансамблів.

"Колоритні мелодії, запальні танці, неповторний спів у супроводі народних інструментів, національні строї учасників показали глядачам самобутню культуру кожного етнічного регіону", - розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Христина Береговська.

Так, учасниками цьогорічного фестивалю були фольклорний ансамбль народної культурної асоціації "Зестреа Ґуґуланілор" (Румунія), культурно-просвітницький ансамбль "Пронья" (Боснія і Герцеговина), фольклорний ансамбль пісні і танцю "Вісла" (Польща), зразковий ансамбль танцю "Чароуни свет" (Білорусь), народний танцювальний колектив "Ярославна" (м.Бобровиця, Чернігівська обл.), вокальна студія "Хатбіт" (м. Слов'янськ, Донецька обл.), ансамбль танцю "Усмішка" (м. Білозерське, Донецька обл.), дитячий зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль "Маленькі бойки" (смт. Перегінське, Івано-Франківська обл.), вірменське культурне товариство "Ахпюр" (Львів), народна капела бандуристок "Ягілка", ансамбль народної музики і танцю "Ґорґани" Центру дитячої творчості "Веселка".

Також учасники фестивалю відвідали у Архикафедра́льний собо́р свято́го Ю́ра у Львові, де спільно із прихожанами храмумолились за матерів. Після молебену кожен колектив заспівав молитву до Дня Матері на своїй рідній мові.

Зазначимо, XII Міжнародний фестиваль "У колі друзів" продовжився у Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького (Шевченківський гай), де представили національно-культурну самобутність та етнічну ідентичність учасників заходу.

Раніше ми писали про те, як у Львові провели концерт для учасників АТО.

Коментарі: