Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Цьогоріч управління архітектури ЛМР розробить проект нової музичної школи у Личаківському районі

zaxid.net 15/02/2017 17:45

Львівська міськрада планує збудувати нову музичну школу на території колишнього військового містечка на вул. Личаківській, 105. Якщо проект вдасться реалізувати, туди перенесуть музичну школу №4, яка з 1971 року розташована у парафіяльному приміщенні на вул. Личаківській, 53. Натомість це приміщення планують повернути громаді римо-католицького храму св. Антонія.

За словами юриста парафії храму св. Антонія отця Станіслава Кави, діалог з міською радою триває вже давно і римо-католицька громада готова навіть знайти інвесторів, які профінансують будівництво нової музичної школи, аби швидше повернути парафіяльне приміщення.

«У 2014 на зустрічі з представниками міської ради звучали досить добрі декларації, що місто виділяє ділянку за адресою Личаківська, 105, а Польща і наша парафія залучають спонсорів для того, аби побудувати новий будинок для музичної школи. Натомість парафіяльне приміщення місто повернуло б нашій громаді. Пізніше виявилося, що місто насправді не володіє тією ділянкою. Ми хочемо, щоб у міськраді задекларували намір побудувати нову музичну школу. Ми шукаємо для цього спонсорів. І ми просимо про те, щоб міськрада співпрацювала з нами і йшла на зустріч. Адже приміщення нам потрібне для парафіяльних потреб і справедливо повернути його нашій громаді», – зазначив о. Станіслав Кава.

За словами начальника управління культури Львівської міської ради Михайла Мороза, наразі ділянка на вул. Личаківській, 105 справді не належить Львову, а Міністерству оборони, а нерухоме майно на ній - Винниківській місьркраді. Проте у міськраді певні, що ділянку таки повернуть у власність Львова – у листопаді за це навіть проголосували депутати Львівської міської ради.

«Є готовність Львівської міської ради вирішити це питання. Також Винниківська міськрада готова поступитись нерухомим майном на цій ділянці, аби львівські діти мали тут музичну школу, – повідомив Михайло Мороз. – Зараз залишилось налагодити процедурне питання щодо самої ділянки з Міністерством оборони. Наше юридичне управління проводить переговори на рівні Кабміну щодо вирішення цих питань. І в бюджеті на 2017 рік Львівською міською радою заплановано 250 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво нової школи на Личаківській,105. Ми очікуємо, що впродовж цього року будуть вирішені ті процедурні моменти щодо ділянки».

За словами Михайла Мороза, про конкретні суми для співфінансування будівництва міськрада говоритиме з римо-католицькою громадою після того, як буде розроблена проектно-кошторисна документація. А коли нову школу врешті побудують, то громаді храму передадуть парафіяльне приміщення на вулю Личаківській, 53.

Довідково: Парафіяльний будинок, який спочатку будувався як францисканський монастир, був закладений на початку вісімнадцятого століття. У 1939 році радянська влада забрала це приміщення у римо-католицької громади. А з 1971 року в ньому розташовується Львівська музична школа №4.