Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Через інцидент депутата Львівської облради з журналісткою можуть відкрити кримінальну справу

zaxid.net 15/02/2017 20:30

Дії депутата Львівської обласної ради Івана Лабая, який видалив аудіозапис з телефону журналістки під час засідання комісії, можна розцінити як умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності. Такий злочин карається обмеженням волі до 3 років. Окрім того, дії депутата місцевої ради можуть стати підставою для дострокового припинення його депутатських повноважень, вважає експерт Інституту політичної освіти Андрій Осіпов, якого цитує проект «Блогери України проти корупції «Ні корупції!».

Експерт наполягає, що телефон журналіста є його особистою власністю і містить відомості, що стосуються, окрім професійної діяльності, ще й приватного життя людини. А депутат таким чином зазіхнув на власність і захищену інформацію та таємницю особистих розмов.

У його діях є склад злочину, передбачений ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), що карається обмеженням волі до 3 років. А повідомлення про цей інцидент у ЗМІ є достатньою підставою для відкриття кримінального провадження, пише Осіпов.

На його думку, неприпустима поведінка депутата стосовно журналіста може стати підставою і для дострокового припинення його повноважень депутата Львівської обласної ради.

«Цей факт має бути в обов’язковому порядку розглянутий на засіданні постійної комісії з питань законності, регламенту та етики. Безперечно, є усі підстави для притягнення до дисциплінарної відповідальності, що визначена в регламенті Львівської обласної ради. Цей процес може бути зініційований будь-яким депутатом, а передусім це повинен зробити голова Львівської обласної ради», ― пояснив Андрій Осіпов.

Нагадаємо, 13 лютого, під час засідання комісії охорони здоров'я Львівської облради, депутат від БПП Іван Лабай забрав у журналістки видання «Гал-інфо» Анни Голішевської мобільний телефон та стер диктофонний запис. Пізніше він попросив у журналістки вибачення і назвав інцидент прикрим непорозумінням.

На інцидент між Лабаєм і журналісткою відреагував голова комісії з питань депутаської етики ЛОР Роман Кізима. Під час засідання сесії облради 14 лютого він назвав такі дії Лабая порушенням свободи слова і заявив, що цей випадок розглядатиме комісія з депутатської етики.