Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Будівельна готовність Львівського перинатального центру – 65%, – Гримак

zik.ua 15/02/2017 16:24

У Львові до кінця року планують завершити реконструкцію обласного клінічного перинатального центру. Станом на сьогодні будівельна готовність двох корпусів становить 65%. Однак щоб центр запрацював, потрібно щонайменше ще 100 млн грн.

Про це сьогодні, 15 лютого, йшлося під час наради під головуванням керівника обласної ради Олександра Ганущина щодо співфінансування з обласного бюджету реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Зокрема, заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак зазначила: «Якщо говорити про готовність об’єкта відповідно до загальної кошторисної вартості, вона становить 35%. Щодо будівельної готовності, то два корпуси готові на 65%, третій корпус – наполовину. Однак у 2016 році роботи фактично не проводилися. Сьогодні розірвана угода з підрядником «Аеробуд». У лютому буде оголошено новий конкурс на підрядну організацію, яка завершуватиме реконструкцію».

Також вона повідомила, що важливим питанням є облаштування кафедри у приміщенні перинатального центру. Тому планується добудувати господарський корпус, де розміщується котельня і пральня, і облаштувати там навчальні приміщення.

У свою чергу, в. о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак наголосила, що дуже важливим лишається питання медичного обладнання.

«Сьогодні частина обладнання законсервована, частина використовується в інших лікарнях, тому вона вже далеко не нове. Відтак, потрібне буде сучасне якісне обладнання. Також ми розглядаємо варіант, щоб не використовувати харчоблок, а вдатися до аутсорсингу. Оскільки перинатальний центр – це той заклад, де харчування займає мінімальну частину в лікувальному процесі», – сказала вона.

Як було зазначено, Львівському перинатальному центру виділили 45 млн грн. Однак для повного завершення реконструкції цих коштів недостатньо.

«З державного бюджету виділено 45 млн грн. Тому цього року ми повинні здати (в експлуатацію) хоча б першу чергу реконструкції. Однак не вистачає ще як мінімум 40 млн грн. Частину коштів ми повинні забезпечити з обласного бюджету. Ми дали доручення управлінню комунальної власності проаналізувати об’єкти, які підлягають відчуженню, а виручені кошти спрямувати на перинатальний центр. Мета – до кінця року завершити хоча б роботи першої черги. Перша і друга черга робіт вимагає 40 млн грн, третя – 60 млн грн. Щонайменше 50% коштів від приватизації цьогоріч ми повинні спрямувати на перинатальний центр», – зазначив після наради заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Крім того, як було зазначено, є великі сподівання, що влітку буде черговий транш з Держбюджету, однак для цього потрібно освоїти виділені 45 млн грн.

Нагадаємо, з вересня 2013 року функціонування Львівського обласного клінічного перинатального центру зупинено для реконструкції у рамках національного проекту «Нове життя». Демонтовано все обладнання, 436 осіб медперсоналу частково працевлаштовано в інші медичні заклади. Але будівельні роботи були зупинені через відсутність фінансування.

У зв’язку із закриттям на реконструкцію перинатального центру збільшилось навантаження на інші заклади охорони здоров’я – виник брак місць у пологових будинках області.

У липні 2014 року Львівська облрада звернулася до Кабміну про виділення 100 млн грн бюджетних асигнувань на завершення реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру. Проте у 2014 році через безгосподарність окремих посадовців не були освоєні 20 млн грн, виділені з держбюджету на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Працівники перинатального центру неодноразово пікетували Львівську ОДА, вимагаючи відновити ремонт та пояснень, чому він затягується. Лікарі та медперсонал, які працювали у перинатальному центрі, уже багато місяців без роботи.

Центр обіцяли ввести в експлуатацію до кінця 2016 року. Проте станом на лютий він все ще очікував фінансування.

Станом на 1 липня ситуація з фінансуванням не змінилася, тож роботи з реконструкції сильно гальмуються. Відтак, понад сто працівників закладу вийшли на протест під перинатальним центром. Вони перекривали і дорогу і вимагали знайти кошти на відновлення реконструкції. Згодом працівники перинатального центру перекрили вул. Винниченка поблизу будівлі Львівської облради, аби

привернути увагу до проблеми з відсутністю фінансування на завершення ремонту лікарні.

4 листопада 2016 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді України запевнив, що місцева влада та уряд у рамках можливостей Державного фонду регіонального розвитку знайдуть можливості для добудови Львівського обласного клінічного перинатального центру.

У лютому 2017 року для Львівського обласного перинатального центру виділили 45 млн. грн.