Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

До річниці афганської війни у Львові освятили новий храм

zaxid.net 15/02/2017 20:49

15 лютого виповнюється 28 років відтоді, як із території Афганістану вивели війська тодішнього Радянського Союзу. Чужа війна для наших хлопців тривала з 1979-го по 89-ий роки. Щонайменше 15 тисяч бійців додому не повернулись. Уся країна вшановує цими днями пам’ять загиблих. Відбулося це і у Львові.

Шлях до Афгану в усіх ветеранів, напевно, був однаковий: після призову на строкову службу півроку у навчальній частині ― «учебці». А далі у Середню Азію і «на той бік». Про те, що там війна, – командири воліли мовчати.

«Я був в Афганістані у 85-87 році. Два роки у мотострілковій дивізії. Різні були варіанти по службі, і засади були, і все. Служив рядовим. На демобілізацію присвоїли звання, вийшов сержантом», ― розповів учасник афганської війни Віктор Кудрич.

Львівщина, за статистикою, в Афганістані втратила 117 своїх солдатів.

«Я служив з 82 по 85 рік. Мої батьки не знали навіть, що я потрапив служити в Афганістан, тому що в нас не було польової пошти, а були відповідні цифри. Наших хлопців-афганців також багато проходять зараз бойову службу. Щоб їм Бог дав здоров’я, щоб вони довго прожили і щоб не було такого, що «вас туди ніхто не посилав», ― поділився афганець Роман Кандур.

Спілка воїнів-афганців Львівщини налічує сьогодні 4 тисячі учасників. Чверть із них мають інвалідність, та воюють іноді і дотепер.

«Наприклад, я в грудні місяці закликав побратимів разом з натовцями. Ми їздили в Київ пікетувати. Ми хотіли одного тільки - дотримання закону про статус ветеранів і хотіли, щоб всі пільги, які є, не передавали на місця. Тому що місцеві бюджети деякі мають кошти, а деякі не мають. Тому частина ветеранів залишиться без захисту», ― пояснив заступник голови обласної Спілки ветеранів Афганістану Ігор Табака.

Тих же ж, хто так і не повернувся з Афганістану, Майдану у Києві чи зі сходу України, побратими тепер згадуватимуть у храмі на вул. Батуринській, 1, який звели біля монументу і освятили.

«Це спільний проект воїнів-афганців і гарнізонного храму Петра і Павла, багатьох доброчинців, різних людей. Але хочу сказати, як тільки хтось чув, що це є ідея вшанування воїнів-афганців, які були в Афганістані, на сході, усі жертводавці відгукувалися», ― зазначив отець Степан Сус, настоятель гарнізонного храму Петра і Павла.

Афганська війна забрала понад три тисячі українців. А громадянський конфлікт там триває дотепер.