1
Долар24.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро26.49
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.24
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Дитячий майданчик у центрі Львова облаштували на високовольтній мережі

zaxid.net 26/04/2017 19:15

Небезпека у 6 тисяч вольт на дитячому майданчику. Під ним на вулиці Медовій у Львові пролягає високовольтна мережа на глибині 5-10 см від поверхні. До журналістів звернулись мешканці вулиці Куліша і проспекту Чорновола через те, що другий день вони сидять без світла. І такі аварії у них в районі стаються мало не щомісяця. Люди забили на сполох, бо на власні очі побачили причини знеструмлення.

Від вівторка, 25 квітня, мешканці вулиці Куліша і частково проспекту Чорновола сидять у сутінках. З самого ранку біля дитячого майданчика порається аварійна бригада обленерго. Місцеві кажуть, декого з майстрів вже знають в обличчя, бо такі аварії тут чи не щомісяця.

«Та ситуація сталася після ремонту дороги. Були виключення як зремонтували дорогу через місяць-два. Приїхав майстер і вони робили то годин вісім», ― розповідає мешканка проспекту Чорновола Галина Маркевич.

Майстри показують геть зіржавілий місцями оголений кабель, який просто в руках розсипається.

«То є алюміній і він окислився. Водичка зайшла, а папір води боїться», ― кажуть майстри.

Цей дитячий майданчик на вулиці Медовій ― одне з небагатьох місць для забав місцевих дітлахів. Та після побаченого батьки ошелешені.

«Це загроза дітей, не тільки моїх дітей маленьких, а й всіх оточуючих. Кожен день приходять діти, бавляться на цьому майданчику. Бачимо, що кабель проходить 5-10 см. Дітки бавляться. Можуть щось запхати. Пісочок підрити», ― нарікає один з місцевих мешканців Ігор Василик.

Більше того, зізнаються самі ремонтники, які приїхали ліквідовувати аварію, цей високовольтий дріт тут не один. Майданчик буквально стоїть на пороховій діжці. Ця підстанція живить увесь район.

«Тут скільки комірок. В кожну заходить 4 кабелі. Плюс висока ще 5 комірок. От порахуйте скільки тут кабелів. Вони всі йдуть туди, де ми монтуємо кабель», ― говорить електромонтер «Львівобленерго» Михайло Ільчишин.

Бригада замінила частково зігнилий дріт, але проблеми це не вирішує. Місцеві мешканці кажуть, що не залишать це так. І мають намір писати скарги куди тільки можна. Натомість у міськраді протягом 26 квітня так і не змогли з’ясувати, хто ж ставив цей майданчик і як давали дозвіл на його зведення в такому місці.

Коментарі: