Долар26.91
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Україна запросила Польщу до участі у пошуках останків поляків у Дрогобичі

zik.ua 18/10/2019 21:32
Кшиштоф Шваґжик. Фото: Польське Радіо
Кшиштоф Шваґжик. Фото: Польське Радіо

Україна запросила польських спеціалістів взяти участь у розкопках безіменних могил у Дрогобичі Львівської області, в яких можуть знаходитися останки поляків.

Про це повідомляє Польське радіо.

Як зазначається, експертів польського Інституту національної пам’яті запрошено до участі в археологічних розкопках у Дрогобичі. У жовтні там відкрито безіменні могили, в яких можуть бути похоронені поляки.

Віцеголова Інституту національної пам’яті Польщі Кшиштоф Шваґжик повідомив, що пошукові роботи ведуться на території колишньої в’язниці НКВС, туди поїхало двоє працівників Інституту.

"Ми будемо спостерігачами, бо в такій формулі нас запрошено. Отже, двоє фахівців з нашого боку аналізуватиме дії, які там відбуваються. Намагатимемося зібрати достатньо матеріалу, щоб, можливо, в майбутньому частину знайдених останків зідентифікувати. Ми не сумніваємося, що там є також польські громадяни – Другої Речі Посполитої", сказав він.

При цьому додається, польські дипломати вважають запрошення до участі в розкопках елементом реалізації обіцянок української сторони.

Нагадаємо, йдеться про можливість відновлення пошуків польських жертв в Україні.