1
Долар25.32
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро28.23
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.43
Динаміка НБУ за послідній тиждень

На Жидачівщині відзначать 100-річчя народного художника Зеновія Кецала

zik.ua 11/02/2019 16:51

Завтра, 12 лютого, минає 100 років з дня народження народного художника України Зеновія Кецала.

У рамках відзначення вікового ювілею митця, у Палаці культури м. Ходорів відбудеться концерт-спогад за участю викладачів та учнів Ходорівської дитячої школи мистецтв ім. Б.-Ю. Янівського. Також у приміщенні ЦНАПу Ходорівської ОТГ відкриють виставку картин Зеновія Кецала.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату Жидачівської РДА.

Талановитий художник, автор більше як тисячі полотен народився 12 лютого 1919 року в с. Добрівляни Жидачівського району, – розповів начальник відділу інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю апарату Жидачівської РДА Олексій Хемій. – Свої здібності й талант постійно вдосконалював, навчався у Краківській академії мистецтв.

Радянський окупаційний режим звинуватив Зеновія Кецала в антирадянській пропаганді, за що 8 років відбував покарання у сталінських таборах, на 3 роки був позбавлений громадянських прав. Однак роки неволі не зломили талановитого художника, котрий надзвичайно любив рідну українську землю. Ця його любов яскраво проявилася в художніх полотнах.

Після повернення на рідну українську землю Зеновія Кецала підтримала Ірина Вільде, допоміг йому й художник Володимир Патик. Зеновій Кецало став чудовим майстром портрету та натюрморту, пейзажу та графіки.

Картини художника експонували на виставках у Нью-Йорку, Чикаго, Торонто та в європейських містах. Зеновій Кецало у 1995 році отримав звання народного художника України.

Він тричі був номінантом на здобуття Шевченківської премії в галузі мистецтва. Помер наш видатний краянин 14 серпня 2010 року. Народного художника України Зеновія Кецала похоронили у Львові на Личаківському цвинтарі.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: