Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Аналіз декларації: якими статками володіє секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук

versii.if.ua 15/02/2019 09:10

На посаді секретаря Яремчанської міської ради Володимир Губарчук добряче розжився: прикупив нове авто, мисливський карабін, кілька земельних ділянок та близько півтори сотні сонячних батарей.

Старший солдат у відставці Володимир Губарчук пройшов до Яремчанської міськради від партії «Воля» в образі колишнього «атошника», який, повернувшись із фронту, як справжній герой, встановить справедливість та порядок.

Цього іміджу Губарчуку не вистачило, щоб посісти крісло мера, довелося вдовольнитися посадою секретаря і підтримкою хоч і найчисельнішої (5 депутатів), але опозиційної партійної фракції у міськраді, пишуть Версії з посиланням на Типовий Франківськ.

Найбільшу увагу Губарчук привертав до себе, коли намагався вирішувати проблеми своїх бойових побратимів. Скажімо, у квітні 2017 року він підписав рішення про виділення земельних ділянок 4 бійцям АТО (із понад чотирьох десятків потребуючих), серед яких було і його прізвище.

Пікантності ситуації додавав той факт, що землю «атошникам» сесія Яремчанської міськради, на якій головував Губарчук, виділила у рекреаційній, тобто заповідній, території.

ЧИТАЙТЕ:

Яремче: в той час, коли звичайним атовцям не вистачає землі, її виділяють атовцям-депутатам від “Волі”

Володимир Губарчук не тільки не відмовився бути одним з найбільш потребуючих землі бійців АТО, але навіть, як свідчить оприлюднена на офіційному сайті НАЗК декларація, встиг продати її підприємцю з Івано-Франківська.

Загалом, декларація секретаря Яремчаснької міськради Володимира Губарчука свідчить про зростаючий добробут бодай одного колишнього «атошника», наділеного владними повноваженнями. Ні, зарплата у нього особливо не змінилася – за рік секретар міськради заробив 255 тисяч 799 гривень, в середньому трохи більше 20 тисяч гривень на місяць.

Окрім того, Губарчук у 2017 році отримав майже 40 тисяч гривень пенсійних виплат, 2 700 гривень матеріальної допомоги від Яремчанської міськради та ще 5 000 – від департаменту соцзахисту ОДА.

Секретар Яреманської міськради також задекларував 50 тисяч гривень, які він отримав як виплати за домовленостями. Найбільшу ж задекларовану суму Володимир Губарчук заробив від продажу земельної ділянки, майже за чверть мільйона гривень, Василю Чігуру, бізнесмену з Івано-Франківська, який займається роздрібною торгівлею та наданням в оренду майна.

Земельну ділянку в Яремче за такою вартістю (249 985 гривень) та площею 860 квадратних метрів Володимир Губарчук отримав за згаданим рішенням Яремчанської міськради від 27 квітня 2017 року, як боєць АТО.

Однак, без землі Володимир Губарчук не залишився. Наприкінці минулого року він придбав дві земельні ділянки (по 2 сотки) у своїх братів за понад 100 тисяч гривень. Раніше, у листопаді 2017 року, йому вдалося набути за 55 тисяч доларів ще одну ділянку в Яремче площею трохи більш ніж 5,5 сотки.

Окрім того, у вересні минулого року Володимир Губарчук придбав в івано-франківському автосалоні новенький CheryTIGGO 7, 2018 року випуску, за понад півмільйона гривень (568 806 грн).

Трохи раніше його дружина Ірина напередодні нового 2018 року придбала собі за 130 тисяч гривень FiatQubo. До того секретар міськради їздив за довіреністю на джипі «Гранд Чирокі», який належить іноземному громадянинові з українським прізвищем Остафійчук.

Окрім землі та автомобілів, Володимир Губарук придбав собі мисливський карабін «Форт-207» за 16 800 грн, а дружині – норкову шубу за 40 тисяч гривень.

Несподіваним придбанням Володимира Губарука стали 144 сонячні панелі, придбані за 376 992 гривень у якогось Сергія Лебеденка.

Раніше секретар міськради придбав за 88 тисяч трансформатор (сонячний мережевий інвертор Huawei Sun2000-33 KTL), який перетворює накопичену батареями енергію в змінний струм. Таке враження, що пан Губарук збирається налагодити бізнес із виробництва електроенергії або має намір забезпечувати електроенергією невеличкий відпочинковий об’єкт.

У декларації Володимира Губарука не вказано про жодний бізнес, який веде він чи хтось із членів його родини.

Із реєстру фізичних осіб підприємців відомо, що в жовтні 2015 року, не задовго до виборів до міськради, майбутній секретар міськради зареєстрував підприємницьку діяльність із короткотермінові здачі в оренду нерухомості. Однак, майже одразу цей бізнес він припинив.

Попри те, що Володимир Губарук задекларував понад півмільйона гривень заощаджень готівкою (половина з них, мабуть, виручені від продажу його «атошної» землі у рекреаційній зоні), на такі дорогі покупки секретарю міськради грошей не вистачило, тож довелося двічі брати кредит в Ощадбанку – на 320 000 гривень та на 341 283 гривні.

Якщо про підприємницьку діяльність Володимира Губарука нічого невідомо, секретар міськради встиг засвітитися як керівник ГО “Яремчанська регіональна спілка ветеранів АТО”. Ця громадська організація намагалася взяти під свою опіку недобудовану відпочинкову базу «Прикарпаття» в Яремче, яку за шалені гроші і за найвищим розрядом ще у 2011 році почав будувати Нацбанк.

Губарчук за підтримки свого партійного боса Юрія Дерев’янка (чи, радше, виконуючи інструкції зверху) домагався перетворення цієї бази на рекреаційний центр для бійців АТО і прийняття його на баланс Івано-Франківської обласної ради. Згодом Яремчанська міська рада висловила бажання заопікуватися цим об’єктом за умови співфінансування його утримання з державного та обласного бюджету.

Заволодіти розкішною базою ні яремчанським «атошникам», ні місцевій владі не вийшло.

Нацбанк виставив недобудований об’єкт на продаж, розраховуючи отримати за нього понад 64 мільйони гривень. Щоправда, торги не відбулися і боротьба за цю здравницю ще попереду.