Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

18 кілометрів за їжею: як живуть мешканці відрізаних від світу сіл Верховинського району

versii.if.ua 27/06/2020 08:28

Внаслідок паводку села Бистрецької і Зеленської сільських рад, що у Верховинському районі на Прикарпатті, опинилися "відрізаними від світу".

Жителі прикарпатських сіл Дземброня і Бистрець - "відрізані від світу"

Негода зруйнувала дороги та мости, які вели до райцентру Верховини.

Марія Максимюк із села Дземброня 26-го червня здолала великий шлях. Зі сином і сестрою жінка пройшла 18 км до Верховини, аби купити речі першої необхідності: медикаменти та продукти. Жінка має інвалідність ІІ групи, тож їй дуже були потрібні ліки.

Жителі прикарпатських сіл Дземброня і Бистрець - "відрізані від світу" Фото: Марія Максимюк

марія Максимюк дорогою у Верховину

“Ми отак пролізали… Така велика прийшла повінь, що забрало у селі всі мости, що ідуть до дворів. Окрім того, дороги взагалі позабирало. Ми не могли навіть до магазину вибратися, лише вчора влада якусь переправу зробила. Хоча в магазині нічого нема, ні продуктів, нічого, бо то маленький магазин. І так ми пішли, як кажуть, у плав по тих дорогах, по тому всьому. Там є по кусочкові дороги, що може одна людина біля краєчку перейти, є куски, що ми взагалі скалою лізли, що взагалі дороги немає, все забрало”, – розповідає Марія Максимюк, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

18 кілометрів за їжею: як живуть мешканці "відрізаних від світу" прикарпатських сіл

Для того, аби було сполучення із Верховиною, потрібно відновити 5 км дороги місцевого значення Ільці-Буркут, яка знаходиться на балансі обласної ради, розповідає секретарка Бистрецької сільської ради Галина Тануляк.

Жителі прикарпатських сіл Дземброня і Бистрець - "відрізані від світу"

Також негода знищила 3,5 км центральної дороги у селі Бистрець і 4 км – до Дземброні. На цьому шляху є мости, зокрема, три у Дземброні: два пошкоджені, а одного немає взагалі.

“У нас все почалося із 12-го червня, бо то почали зсуви робитися, там десь підмулило. Відколи почалося, то майже постійно працював в урочищі екскаватор, прибирали і прогрібали, бо там був зсув на дорогу. 24-го червня був вертоліт, який доставив медикаменти і частково продукти, забрав породіллю. І сьогодні (26-го червня) теж був вертоліт, привіз продукти: муку, хліб, воду питну”, – розповідає Галина Тануляк.

Жителі прикарпатських сіл Дземброня і Бистрець - "відрізані від світу"

У Бистреці живе 312 людей, у Дземброні – 247. Від Верховини їх відділяють близько 18-ти км бездоріжжя. Жителям населених пунктів, які входять до Зеленської сільської ради, до неї ще далі. До речі, у них також немає інтернету.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!