1
Долар25.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро27.75
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.36
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Гуцульська автентика, власна мінеральна вода та екстрим: відкрийте для себе Білоберізьку громаду (відео)

versii.if.ua 06/02/2019 17:22

Неподалік мальовничої Верховини, в оточенні гір, на березі річки Черемош розташувалася заснована в 2015 році Білоберізька об'єднана територіальна громада.

ÃÂð ôðýýþü ø÷þñÃÂðöõýøø üþöõàýðÃÂþôøÃÂÃÂÃÂÃÂ: óþÃÂð, ýõñþ, ýð ÃÂûøÃÂõ ø ÿÃÂøÃÂþôð

Вона стала однією з перших об’єднаних громад на Івано-Франківщині і включає в себе чотири села – Білоберізку, Устеріки, Хороцеве та Барвінків. Населення громади становить майже три тисячі осіб.

На сьогоднішній день громада реалізує проекти з розвитку зеленого туризму, освіти, охорони здоров’я та розвитку лісового господарства. У планах – розширення громади та приєднання ще декількох сіл. Пріоритетним напрямком розвитку в об’єднаній територіальній громаді є розвиток туристичної галузі.

«Ми хочемо працювати у цьому напрямку. Розвивати «зелений» туризм», бо це є додаткові робочі місця і надходженні доходів у місцевий бюджет», – розповів Дмитро Іванюк, голова Білоберізької ОТГ.

Для цього у громади є всі передумови. Два готельних комплекси вже готові приймати туристів і забезпечувати їм комфортні умови. Гори з яких відкривається захоплюючий дух краєвид, річка, що є не тільки прикрасою, а й постачає чисту воду і є придатною для рафтингу.

Крім природних пам’яток для туристів є можливість побачити збережені тут споконвіку гуцульські автентичні традиції та зануритися в неповторний карпатський колорит. Купити ліжник ручної роботи, познайомитися з традиціями карпатської дерев’яної скульптури, відвідати пам’ятки гуцульської архітектури, такі як Церква Вознесіння Господнього. У планах створення і розвиток мережі веломаршрутів.

«Завдяки співпраці молоді з програмою «DOBRE», ми змогли реалізувати та встановити дитячі майданчики в чотирьох селах Білоберізької громади. Збудували одну автобусну зупинку, а дві відреставрували та розфарбували. Щоб людям було приємно очікувати громадський транспорт», – відзначила Галина Пилип’юк, голова молодіжної ради Білоберізької ОТГ.

Важлива складова розвитку громади – розбудова інфраструктури. На території громади є діючий центр безпеки і власна пожежна машина. Діє лікарні з палатами стаціонару, кабінетом стоматолога і власною машиною швидкої допомоги. Крім туристичного, Білоберізка має і промисловий потенціал. На території громади розташоване державне підприємство «Гринявське лісове господарство». Яке в тісній співпраці з громадою реалізує проекти, спрямовані на підвищення рівня якості життя мешканців та зростання інвестиційної привабливості.

«Ми допомагали в запуску і завершенні будівництва школи. Також допомагали в розвитку центру безпеки, який вже діє на території громади і досить ефективно працює. У нас є три шкільних лісництва. Найбільше – на території об’єднаної Білоберізької громади, де діти навчаються всім азам лісівничих професій», – пояснив Роман Стефанюк, директор ДП «Гринявське лісове господарство».

На території громади діє кілька підприємств деревообробної промисловості. Зокрема, виробництво палет і паливних брикетів. Розливають мінеральну воду «Довбушанська сила». Велику увагу в громаді приділяють розвитку молоді і спорту.

«Наша молодь бере участь у навчаннях в рамках програми «DOBRE». Для нашої школи придбали всі шкільні меблі, технічне обладнання, завезено дидактичні матеріали. Школа дійсно почала працювали в такому плані, як цього вимагає Міністерство освіти і науки України та завдань, які ставлять до Нової української школи», – відзначила Марія Дудидра, директор Білоберізької ЗОШ І-ІІІ ст.

Відремонтували дитячі садки. Опорну школу в селі Білоберізка обладнали комп’ютерним класом та інклюзивним класом. В школі є футбольне поле зі штучним покриттям. Для учнів організували централізований відвіз.

Білоберізька громада має великий потенціал розвитку як туризму, так і промисловості.

«Працюйте не опускаючи рук – тоді буде все добре!», – заявив Дмитро Іванюк, голова Білоберізької ОТГ.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: