Долар26.77
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.46
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.51
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Бюджет участі: у Білоберізькій ОТГ реалізовують сучасну європейську практику

versii.if.ua 27/05/2019 14:43

30 тисяч гривень виділили з бюджету Білоберізької об’єднаної територіальної громади на бюджет участі. Активні мешканці громади вже встигли написати важливі для них проекти і подати їх на конкурс.

РезÑлÑÑÐ°Ñ Ð¿Ð¾ÑÑÐºÑ Ð·Ð¾Ð±ÑÐ°Ð¶ÐµÐ½Ñ Ð·Ð° запиÑом "гÑивнÑ"

З 1 по 30 червня триватиме голосування й мешканці оберуть найкращі з них.

Цьогоріч на конкурс було подано три проекти. Всі вони стосуються дитячого дозвілля та розвитку спорту:

1. «Створення сприятливих умов для занять спортом в Устеріківській гімназії»;
2. «Облаштування спортивного та дитячого майданчиків та проведення ремонтних робіт їх території»;
3. «Облаштування дитячого ігрового майданчика в навчально-виховному комплексі села Хороцеве».

«Проекти вже розглянуті і очікують на голосування, яке почнеться з 1 червня. Щоб проект пройшов – потрібно мінімально 10 голосів. Виграти можуть і три проекти, але за умови, що за кожен з них проголосує більше 10 мешканців. Голоси можна подавати електронно, тобто на сайті. Кожен мешканець громади заходить на Громадський проект Білоберізької ОТГ і голосує. Якщо він не може цього зробити онлайн, то може прийти до мене і я як адміністратор сайту проголосую за нього по його даних», – розповів Версіям Леонід Тинкалюк, адміністратор ІТ-платформи Громадський проект.

Бюджет кожного проекту – 7500 гривень. Сума наче незначна, однак, як показує практика минулих років, – громада потребує реалізації таких задумів.

Завдяки бюджету участі минулого року активні мешканці Білоберізької ОТГ вже змогли втілити в життя чотири важливі для людей проекти.

«Це не перша практика співпраці громадян і влади. Минулого року вже було реалізовано чотири проекти, які отримали необхідну кількість голосів мешканців Білоберізької ОТГ. Серед них: «Створення сприятливих умов для занять спортом, футболом для дітей Білоберізької ЗОШ І-ІІІ ст.». Було придбано спеціальні фішки, м’ячі, форму для футбольної команди. Зараз проходять тренування три рази на тиждень для школярів 5-9 класів. Другий проект: «Спортивна школа, створення належних умов для ігрової активності в Хороцівському НВК». Було обладнано спортивну кімнату, придбано батут, кільця та інше спорядження для дітей, які навчаються в НВК. Також завдяки третьому проекту облаштовано автобусну зупинку в селі Устеріки та встановлено спортивний майданчик для гри у футбол та волейбол в селі Барвінків Білоберізької ОТГ», – додав Леонід Тинкалюк, адміністратор ІТ-платформи Громадський проект, пишуть Версії.