1
Долар27.26
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро31.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.25
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Карпати лисіють на очах: хто наживає статки на незаконній вирубці лісів? (відео)

versii.if.ua 21/07/2018 09:08

Чи настільки ситуація катастрофічна? І хто сприяє цьому бізнесу?

РезÑлÑÑÐ°Ñ Ð¿Ð¾ÑÑÐºÑ Ð·Ð¾Ð±ÑÐ°Ð¶ÐµÐ½Ñ Ð·Ð° запиÑом "ÐаÑпаÑи виÑÑбка лÑÑÑ"

Ми підготували невелику добірку гучних контрабандних історій останнього часу. Подивіться.

Ешелон за Ешалон. Щодня протягом декількох років з Івано-Франківського вокзалу відправляються десятки вагонів, переповнених високоякісної деревиною. Звідки вантаж і куди прямує? Місцеві активісти оббили пороги усіх чиновницьких кабінетів – але відповіді так і не отримали, пишуть Версії з посиланням на , пишуть Версії з посиланням на.

“Ешелони лісу і то кругляка відправляється в сторону румуньської границі і ми у звязку із цим зверталися з офіційними зверненнями до дирекції залізничних перевезень, до прокуратури на жаль від правоохоронних структур чітких відповідей ми не отримали”, – розповідає Микола Грабовецький, журналіст, громадський активіст.

Карпати лисіють просто на очах. Десятки перевантажених лісовозів, і гори зрубаного молодняка. Ці кадри в кінці минулого року зняли активісти в Осмолодсько лісництві. А це відео наша знімальна група привезла в лютому з сусіднього Виготського лісового господарства. І така ситуація майже по всій Івано-Франківській області.

“В дійсності ми фіксували факти незаконні, і ті спеціалісти які потім з ними виїзджали на місце безпосередньо оцінювали то десь в районі 20 процентів тих пеньків того лісу в дійсності було тою нормальною деревиною яку не можна було різати”,  каже Тарас Кузь, громадський активіст.

Рубають ліс не тільки на Прикарпатті. У сусідній Закарпатській області під сокиру пустили навіть заповідники. Найчастіше ці злочини маскують під виглядом санітарних рубок.

“В кожному лісгоспі який має лісовий ресурс вони в будь-якому випадку те керівництво воно не живе на ту зарплату. Не треба людей тримати за дурнів, я думаю таких масштабів якщо існують незаконні рубки і відповідно вивіз кругляка в таких величезних масштабах то чисто логічно припустити щоб про це не знало керівництво цих лісових агенствтв це просто неможливо”, – каже Микола Грабовецький, громадський активіст.

В Україні в лісовій галузі налагоджена ціла корупційна схема. І часто покривають незаконні рубки навіть ті, хто повинен їх виявляти. Всього кілька тижнів тому на хабарі в 7 тисяч доларів зловили старшого інспектора державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області. Чиновник систематично вимагав гроші у керівників державних лісгоспів за приховування незаконної вирубки.

Але грабують не тільки ліси країни. У регіонах процвітає і нелегальний видобуток бурштину. Щорічно сотні тисяч тонн сонячного каменю незаконно потрапляють на світовий ринок, завдаючи мільйонних збитків державі.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: