Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

П’ять, чотири або три райони: в Мінрегіоні провели онлайн-консультації з формування нового адмінтерустрою Івано-Франківської області

versii.if.ua 02/04/2020 12:09

Якою має бути остаточна конфігурація районів Івано-Франківської області – вирішить ОДА і вже за тиждень має відправити остаточні пропозиції в Мінрегіон.

Політична ситуація в Івано-Франківській області » Слово і Діло

Вони ляжуть в основу законопроекту про адміністративно-територіальний устрій субрегіонального рівня.

1 квітня Мінрегіон спільно з парламентським Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів відеоконференції щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня семи областей, в тому числі і Івано-Франківської.

Як відмітив заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода, самоврядних функцій на районному рівні не залишиться – в районах функціонуватимуть тільки державні органи влади.

“Отже ні жителям, ні керівництву громад немає сенсу перейматися з приводу майбутньої конфігурації районів”, – зауважив В’ячеслав Негода.

У Івано-Франківській області ОДА спроектувала п’ять майбутніх районів: Івано-Франківський, Калуський, Надвірнянський, Косівський, Коломийський, пишуть Версії.

Більшість експертів пропонують створити чотири райони: без Косівського, як такого, що не відповідає параметрам методичних рекомендацій.

Але є варіант і трьох районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський.

Також надали свої пропозиції народні депутати від Івано-Франківщини Оксана Савчук та Зіновій Андрійович, акцентуючи увагу на тому, що обираючи той чи інший варіант необхідно враховувати особливості області, зокрема в частині гірських територій.

“Облдержадміністрації отримали рекомендації міністерства, експертів та народних депутатів. Маємо тиждень на доопрацювання пропозицій ОДА, щоб почати розробляти відповідний законопроект», – сказав В’ячеслав Негода.

Як повідомлялося, після цих обговорень обласні державні адміністрації мають підготувати остаточні пропозиції, які ляжуть в основу законопроекту про адміністративно-територіальний устрій субрегіонального рівня.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!