Долар26.91
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Лісоруб «в законі». Що відомо про першого новопризначеного «зеленого» голову РДА на Прикарпатті?

versii.if.ua 08/11/2019 13:32

Згідно рішення нової влади головою Косівської РДА стає замішаний в сумнівних порубках лісу, підписант поруків для підозрюваного у справі про підрив місцевого ресторану депутат-лісоруб...

Версії повідомляли раніше ймовірну кандидатуру на посаду голови Косівської райдержадміністрації. Інформація підтвердилася – ним став місцевий депутат, головний лісничий ДП «Кутське лісове господарство» Петро Іванишин. Що відомо про нового очільника?

Петро Іванишин – 30.08.1977 р.н. Обраний депутатом районної ради сьомого скликання від ПП «Воля». Працює головним лісничим у ДП «Кутське лісове господарство». За інформацією сайту Косівської РДА, Іванишин – приватний підприємець у селі Шешори.

Маючи відношення до лісу, Петро Іванишин втрапив не у одну конфліктну ситуацію, про які легко дізнатися з відкритих джерел.

Новоспечений очільник Косівської РДА встиг «відзначитися» під час вирубки ялинок поблизу Маєтку Святого Миколая. Його та ще трьох депутатів Пістинської сільської ради зупинила служба охорони Нацпарку “Гуцульщина”. Внаслідок конфліктної ситуації зареєстроване кримінальне провадження.

1-3-1.jpg

1-4-1.jpg

Тоді в.о. директора Національного природного парку “Тузлівські лимани” Ірина Вихристюк заявила, що Петро Іванишин – депутат-браконьєр.

«… три депутати Пістинської сільради і один депутат Косівської райради (Петро Іванишин,  – ред.) (вони усі є працівниками ДП «Кутський лісгосп»), в суботу, 1 грудня 2018 року, на території розплідника нацпарку «Гуцульщина» (землі Парку з вилученням) поруч з «Маєтком Святого Миколая» здійснювали рубки ялинок. Планували зрубати 100 штук, служба державної охорони Парку зупинила їх, коли вони зрубали 13 дерев… Усі чотири особи визнали факт порубок, бензопила була поруч…», – написала Ірина Вихристюк.

Опубліковано Іриною Вихристюк Неділя, 2 грудня 2018 р.

Опубліковано Іриною Вихристюк Неділя, 2 грудня 2018 р.

Справа в тім, що будь-яка вирубка або господарювання заборонені, якщо ліс має статус Національного парку. Тож існування парку не вигідне тим, хто «гріє руки» на лісовому браконьєрстві.

«У них нестача лісових ресурсів і тому вони перейшли на нашу територію. Проти них відкрито вже близько десяти кримінальних проваджень. Є рішення суду про припинення діяльності щодо рубок на цій території. Вони не виконують рішення суду. Є визнання парку потерпілим», – розповів Юрій Стефурак, директор Національного парку «Гуцульщина».

 ВІДЕО – UA: КАРПАТИ

З Ухвали Господарського суду Івано-Франківської області відомо, що новоспечений голова Косівської РДА Петро Іванишин, будучи на посаді головного лісничого ДП «Кутське лісове господарство» виписав лісорубний квиток, який визнали «незаконним».

«ДП “Кутське лісове господарство” виписало лісорубний квиток № 14 від 20 березня 2019 року серія ІФ ЛРК 006739 на проведення санітарної вибіркової рубки в кварталі 12, який був підписаний головним лісничим ДП “Кутське лісове господарство” Іванишиним П.М. Даний лісорубний квиток виписаний незаконно оскільки квартал 12 Косівського лісництва, згідно матеріалів лісовпорядкування 1996 року та актів прийому передачі від 23.08.2002 року був переданий від Кутського ДЛГ до НПП “Гуцульщина” і відповідно до діючого Проекту організації території НПП “Гуцульщина” та матеріалів лісовпорядкування 2004 року відноситься до кварталів 9-11 Косівського ПНДВ на території НПП «Гуцульщина»», – йдеться у документі.

Тож в липні Національний природний парк «Гуцульщина» звернувся до господарського суду Івано-Франкіської області з позовом до Державного підприємства «Кутське лісове господарство» про стягнення матеріальної шкоди (завданих збитків) в сумі 422499,50 грн.

«Разом із позовною заявою Національний природний парк “Гуцульщина” подав до господарського суду Івано-Франківської області заяву про забезпечення позову, в якій просив суд заборонити Державному підприємству “Кутське лісове господарство” вчиняти будь-які дії на території Пістинської сільської ради Косівського природоохоронного науково-дослідного відділення Національного природного парку “Гуцульщина”, а саме, здійснення санітарної рубки чи будь-яких інших видів рубок», – йдеться в Постанові Західного апеляційного господарського суду.

Відтак суд ухвалив заборонити Державному підприємству “Кутське лісове господарство” вчиняти здійснення санітарної рубки чи будь яких інших видів рубок на території Косівського природоохоронного науково-дослідного відділення Національного природного парку “Гуцульщина” (територія Пістинської сільської ради).

Також Петро Іванишин «засвітився» у ЗМІ після того, як виявив бажання взяти на поруки відомого косівського «авторитета» Михайла Чекурака.

Нагадаємо, що на початку вересня 2018 року в ресторанному комплексі «Старий Косів», стався вибух. Причетних до злочину затримали протягом кількох годин. Це – чотири особи: замовник, посередник та двоє виконавців. Перші двоє – мешканці Косівського району, виконавці – із Закарпаття. З’ясувалося, що замовник підриву – колишній зять власниці ресторану, Михайло Чекурак. Йому було оголошено підозру за ч. 3 ст. 27 ККУ (організатор злочинної групи).

Тоді цілий загін місцевих депутатів, серед яких був також й Петро Іванишин, написали клопотання слідчому судді, щоб взяти на особисту поруку Михайла Чекурака. Після розголосу у пресі дехто з них навіть забрав свій підпис. Але підозрюваний після внесеної застави у 250 тисяч гривень опинився на волі.

1-4.jpg

1-1-1.jpg

До слова, у вересні 2019 р. президент Зеленський звільнив всіх голів РДА на Прикарпатті. Для пошуку «нових» кандидатур запустили проект «Ліфт». Заповнити анкету та подати резюме можна було онлайн.

Нещодавно голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль назвав три головні вимоги до майбутніх голів районних державних адміністрацій на Івано-Франківщині.

Читайте по темі: 

“Справа Чекурака”: чи можливе правосуддя щодо “авторитета з 90-х”? (документи+відео)

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!