1
Долар26.42
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.82
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Це наша міні-перемога: У Печеніжинській ОТГ визначились зі ставкою податку на лісові землі

versii.if.ua 13/12/2018 16:51

Завдяки змінам до Податкового кодексу нова стаття надходжень у вигляду податку за лісові землі дозволить суттєво збільшити бюджет Печеніжинської ОТГ, адже на території громади є 10 тисяч гектарів лісу.

Про переваги податкових нововведень для громади розповів голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак на семінарі «Відродження традиційних ремесел – запорука розвитку гірських територій», організованому Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми ULEAD з Європою, пишуть Версії.

” В громаді мешкає 17,5 тисяч мешканців, площа громади – 185 км. Якщо брати цю ж кількість населення в Дніпропетровській області, то площа такої громади була б не менше 500 км. Відповідно більше сільськогосподарських земель, більше податків, тому й власні доходи громади були б в рази більші.

При такій кількості населення власні доходи в Дніпропетровській області складали б фактично від 30 до 50 мільйонів гривень – і це лише за рахунок землі”, – відмічає очільник громади.

10 серпня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств”. Серед нововведень – виведення земельного податку зі складу рентної плати за лісові землі.

“В нашій громаді немає стільки земель сільськогосподарського призначення, у нас розвиток сільського господарства обмежують лісові масиви. Але з іншого боку це є і нашим плюсом: бо ми маємо чисту екологію, дихаємо чистим повітрям. І як би там не було, це є нашою перевагою. Тепер же ми вперше за історію незалежності України маємо податок на лісові землі. І це наша міні-перемога”, – додає Ігор Довірак.

Згідно нового закону громади зможуть самостійно встановлювати податкову ставку – до 5% нормативно-грошової оцінки землі. У Печеніжинській громаді встановили найнижчу ставку – 0,1%.

“Ми розуміємо, що такого за роки незалежності не було. Це є чисто європейський підхід і європейська практика. Це дозволить гірським територіям отримувати все те, на що вони заслуговують. Все ж таки йде вирубка, лісовідновні роботи. Зараз держава відмовляється від суцільної вирубки і вперше буде акумульована плата від рубок головного користування – це також будуть додаткові надходження в бюджет громад. Можливо ми ї з часом збільшимо ставку і буде не 0,1%.

Але сьогодні ми розуміємо, що там працюють наші люди, там є деревообробні підприємства. І обтяжити великим податком лісову галузь, щоб вона не розвивалась – є неправильно. І вже вчора наша рада прийняла рішення про встановлення ставки податку на наступний рік на рівні 0,1%”, – аргументує рішення сесії голова громади.

До 25 грудня потрібно подати рішення сесій місцевих рад у фіскальну службу, щоб мати змогу акумулювати у власних бюджетах цей податок. “У нашій громаді цей податок буде складати чималу суму, адже площа лісових земель у нашій громаді – біля 10 тисяч гектарів”, – підсумовує Довірак.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: