1
Долар26.42
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.82
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Чому райцентри Прикарпаття не дуже активно включаються в реформу децентралізації

versii.if.ua 22/12/2018 18:43

Про це розповів керівник Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк в програмі «На часі» в ефірі Каналу 402.

1516716670-2944.jpg

Сьогодні на Прикарпатті є лише одна працююча міська громада, яка була створена з центром в місті Тлумач та об’єднала велику частину сіл Тлумацього району навколо. Вже у вересні цього року, за спрощеною процедурою для міст обласного значення, об’єднану територіальну громаду утворило місто Коломия, приєднавши 4 сільські ради. І на завершальній стадії знаходиться процес створення Долинської об’єднаної територіальної громади, яка стане 32 ОТГ на Івано-Франківщині ще до завершення 2018 року.

«Сьогодні проблемою створення об’єднаних громад навколо райцентрів є відсутність налагодженого діалогу між містом і селом. Нема розуміння того, що це є дві рівних територіальних одиниці, які можуть взаємно одна одну доповнювати в умовах ОТГ. Село боїться, що місто забере його ресурс – землю, хоча саме село цим ресурсом сьогодні і не володіє, оскільки більша частина земель за межами населених пунктів поки не знаходиться у розпорядженні сіл. А місто, в свою чергу, не поспішає ті кошти, які принесла фінансова децентралізація вкладати у розвиток сіл, а надає пріоритет вкладання коштів у міську інфраструктуру», – зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

Окрім того, є ще й момент переваги особистого інтересу над загальними суспільними потребами та інтересами. Далеко не всі керівники готові сьогодні звільнити місце і пробувати робити новий, формат, бути лідерами в ширшому територіальному об’єднанні.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: