1
Долар26.3
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.38
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.83
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Він врятував сотні людей на війні, а себе врятувати не зміг, – друзі та колеги про франківського парамедика-добровольця Сергія Мороза

versii.if.ua 15/03/2019 14:28

Як вже повідомлялося, Сергій Мороз помер в ніч на четвер, 14 березня. Відомий парамедик-доброволець і військовий капелан страждав від онкологічного захворювання.

Він служив в медбатальйоні “Госпітальєри”. Сергій Мороз з позивним “Фрост” врятував сотні життів на Донбасі.

Трохи більше року тому йому діагностували гліобластому. Хірурги з Дніпра видалили пухлину, однак прогнози були песимістичними через четверту стадію захворювання, пишуть Версії з посиланням на West News.

“Ми тримали один одного за руки в самі важки часи. Ми любили один одного незважаючи ні на що. У мене в серці мир і спокій, тому що ти зараз з нашим Небесним Татом і в Ісусових обіймах. Чекаю на зустріч моє кохання, Сергій Мороз”, – написала його дружина, Тетяна Мороз.

WestNews пропонує вашій увазі спогади друзів, побратимів та колег про Сергія «Фроста» Мороза:

«Фрост – це людина, яку всі любили. Надзвичайно розумний і харизматичний. Мали за честь бути друзями, спілкуватися. В певний період ми часто разом їздили на Схід, а це майже півтора тисячі Км в одну сторону, мали можливість багато розмовляти. Завжди давав цінні поради, цікаві обговорення, ніколи не нав’язував своє бачення, якщо думки не співпадали, завжди мав чітке розуміння хто є хто, що є чим. Словом цікавий співрозмовник, такий і має бути капелан. В далекому 2015 Фрост, як батальйонний капелан, вінчав мене і Андрія Долика. Вінчання відбулося на Манявському водоспаді в тісному колі. Дякую йому за благословення. А коли я вирішила пройти Госпітальєрський Вишкіл, то Сергій був на ньому Інструктором. Ми всі будем його пам’ятати як дуже благородного чоловіка, сильну і яскраву особистість, справжній доброволець, завжди попереду. І звісно, неповторне почуття гумору. Фірмовий Госпітальєрський чорний жарт «чорний гумор він як ноги, або є або нема» я почула саме від нього. Сумно і несправедливо, що нас покидають Найкращі. Вічна пам`ять!», – Аліса Котик (Наталя Долик), волонтер батальйону “Госпітальєри”.

«Розумів, що так мало статися. Але як боляче!… Друг Фрост пішов. Сергій Мороз. Капелан. Інструктор. Парамедик. Совість батальйону. ДОБРОВОЛЕЦЬ пішов. На День Добровольця. Хто ж знав, друзяко, що це останнє наше фото з тобою. Не встиг попрощатися. Їду до тебе», – Юрій Скребець, нейрохірург і колега Сергія Мороза.

«Є люди. Є люди, присутність яких ви відчуєте. Заходить така людина в кімнату, і ви стоячи навіть спиною до неї, відчуєте її прихід. Вчився зі мною з першого класу Сергій Мороз. Сергій був веселим. Добряк, високий і сильний. Провчились ми з ним разом до 7 класу. Встигли навіть поміняти разом одну школу. Cила Сергія була в його soft skills. Я б назвав це лагідною харизмою. Сергій не влазив в безнадьожні халепи (а ми вміли робити це регулярно). Допомагав розрулювати конфлікти в класі. Не часті, але всяке бувало. Мав веселу вдачу і хороше почуття гумору. Потім я поміняв клас. Ще пізніше – школу. Знову побачились вже після Революції Гідності. Сергій пішов добровольцем на фронт. Став капеланом та госпітальєром. Тепер його називали Фрост. Я знаю дуже мало людей, які так мало змінюються з дитинства. Але Сергій, попри досить непросту і психологічно виснажливу роботу госпітальєра, залишався таким же позитивним та веселим. І дуже світлим. Сонячним. В душі – дитина. Сергій разом зі своєю командою (а в госпітальєрах була й його дружина Татьяна Мороз) врятував багатьох людей. Вчора був день волонтера. І вчора Сергія не стало. Дякую тобі, друже Фрост», – Максим Саваневський, керуючий партнер групи компаній PlusOne, однокласник Сергія Мороза.

«Ми жили, раділи, дурачилися ,каву пили…а тепер настав той час коли пора прощатися. Прости й прощай дорогий наш однокласник, друзяка та дійсно Велика Людина з ким завжди хотілося зустрітися. Вибач, друже,що так і не вдалося тобі політати на дельтаплані так як мріяв… Хоча зараз ти вже добре знаєш,що таке політ», – Сергій Полімашев, товариш Сергія Мороза.

«Я щаслива що, саме ти закріпив наш шлюб на небесах з Володимиром Кораблевим, будемо старатись бути чемними. Любимо, та сумуємо», – Анастасія Слободяник, парамедик.

«Ми втратили нашого друга та побратима Фроста Sergiy Moroz Це велика втрата. Людина приклад! Друг, який надихав. Фрост, я тобі дякую за все, що ти зробив! Честь знати тебе!», – “Госпитальер” та режисер Євген Тітаренко.

«Друг Фрост пішов до свого небесного Батька! Хай поповнить Царство воїнське і просить Господа за нас, які ще тут! Хай Господь дарує йому Царство небесне! мем, Амінь», – Валентина Олефіренко, профессор, волонтер.

«Фрост пішов у небо, Sergiy Moroz Друже це для нас велика втрата. Всього себе віддав ти Україні, і час що ми з тобою пліч о пліч воювали ні з чим не порівняти, не забути. Я присягаюсь що продовжу Шлях Боротьби. Ти був для мене Провід, і залишишся таким. Честь і Слава Воїне. Навіки Слава», – парамедик Олександр Моїсеєнко.

«Він врятував сотні людей на цій війні,але себе врятувати не зміг. У Сергія залишилось двоє діток та хвора дружина,яка потребує допомоги. Світла Пам’ять тобі,Герою! Спочивай з Богом! Жаль….дуже жаль…», – Лана Голубєва.

«Він був щирим, доброзичливим другом, який завжди готовий допомогти. Людина, яка присвятила себе у рятуванні житті бійців на Фронті. Людина, яка віддавала всі свої сили для перемоги та завершенні війни. Покликання, яке він виконував з душею! Це непоправна втрата для всіх нас», –Василь Андріїв, Асоціація учасників АТО.

«Тіштеся з тими, хто тішиться, і плачте з отими, хто плаче! Такі слова написано в Біблії до Римлян 12:15. Сьогодні в День ДОБРОВОЛЬЦЯ, ми плачемо разом з тими хто плаче! Втрата. яку не можливо повернути помер капелан-госпітальєр Сергій Мороз (Фрост). Вшановуємо дорогого брата, просимо Господа, щоб втішив рідних та близьких під час горювання! Капелани моляться за ВАС!!!! Спочивай з миром брате ФРОСТ!!!», – Перший Український Батальйон Військових Капеланів.

***

Додамо, що прощання з Героєм розпочнеться в п‘ятницю, 15 березня 2019 р. о 17.00 в Національному Домі «Просвіта» (вул. Грушевського 18, м. Івано-Франківськ). Провести Героя в останній шлях приходьте в суботу о 10.30 в будівлі «Просвіти». Звідти автобусами на міське кладовище (автобуси є). На кладовищі поховання почнеться о 12.00.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: