Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У франківській пам’ятці архітектури солодовий цех буде пивоварня-кафе

report.if.ua 01/02/2017 15:39

На засіданні містобудівної ради розглядають проект реставрації та пристосування солодового цеху пивзаводу на вулиці Новгородській, 28 в Івано-Франківську.

У середу, 18 січня, на містобудівній раді розглянули проект реставрації пам’ятки архітектури – солодового цеху.

«Зараз ми на кінцевій фазі погодження, – говорить керівник будівельної компанії «Галицька» Костянтин Бородайко. – Буде заклад варіння і споживання пива – «Станіславська пивоварня». Габарити зовнішньої споруди не будуть змінені. Всередині буде три рівні, висота фасаду залишається. Жодних додаткових будівельних робіт не плануємо».

Власником комплексу пивзаводу з 2009 року є ТзОВ БК «Галицька». За словами Бородайка, саме з 2009-го розпочалася співпраця компанії з тим самим інститутом«Укрзахідпроектреставрація». Але в силу того, що це складний і недешевий процес, реставрація обох корпусів пивзаводу триває довго.

Спершу взялися за варний цех і наприкінці 2012 року його таки відкрили. Однак знайшлись і критики цієї реставрації. Так, активісти стверджують, що архітектурну та історичну цінність варного цеху втратили безповоротно.

Костянтин Бородайко запевняє, що солодовий цех таки реставрують, адже над проектом працювали найкращі фахівці, які передбачили все до найменших дрібниць.

«Історичний вигляд будівлі ми однозначно збережемо, — запевняє Бородайко. — Проектну документацію розробляв інститут «Укрзахідпроектреставрація», який підготував проекти для сотень пам’яток архітектури по всій території України. Всі елементи, кожна арка, паз чи товщина дрібничок зображена у проекті в міліметрах. Ми не виходимо за межі фактичних габаритів. Усе відтворимо так, як було».

Найбільше запитань у містобудівної ради було щодо матеріалів реставрації, адже вони є дуже важливими.

«Ви збили штукатурку, цегла пориста і не може стояти під цементною штукатуркою, під нею об’єкт завалиться, – зазначає начальник відділу охорони культурної спадщини Департаменту архітектури Володимир Ідак. – Скажіть, чим будете штукатурити фасад, яке буде покриття даху».

Більшістю голосів містобудівна рада погодила проект реставрації та пристосування солодового цеху пивзаводу.