Долар26.77
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.46
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.51
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Творці фільму “Пекельна хоругва або Козацьке Різдво” завітали до Івано-Франківська (ВІДЕО)

versii.if.ua 14/01/2020 14:34

У кращих традиціях Котляревського та Гоголя. Химерну історію про рай і пекло, українських козаків і мешканців потойбіччя презентувала в Івано-Франківську група вітчизняних кінематографістів. На чолі з продюсером Євгеном Дяченком.

Творці фільму "Пекельна хоругва або Козацьке Різдво" завітали до Івано-Франківська  (ВІДЕО)

Кінофільм «Пекельна хоругва або Козацьке Різдво» знятий за мотивами твору відомого українського казкаря Сашка Лірника – «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід».

Козака Семена, який випадково потрапляє у підземний світ, у фільмі зіграв Григорій Бакланов. Сценарне диво ніби сплуталося з реальністю, ділиться враженнями від знімального процесу актор. Розповідає, для Різдвяної історії знімальна група заздалегідь приготувала бутафорний сніг. Адже погода на зимові опади поскупилася, пишуть Версії з посиланням на Вежу.

Казка – вигадка, та в ній повчання. Фільм містить глибокі і сакральні для кожного українця речі, запевняють автори. Адже показує народ не нещасним і пригнобленим, а вільним і духовно багатим. До того ж у підтексті демонструє нинішню ситуацію в Україні.

Стрічка вийшла у прокат у перший день нового року. Однак, зі смутком зізнаються творці, у деяких українських кінотеатрах її витіснили із широких екранів голлівудські фільми.

Фільм у повному обсязі профінансувало Держкіно. А це – 32 мільйони гривень.

Ірина Калинчук, Ярослав Лелет. Новини на «Вежі»

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!