Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Транспорт чекають зміни: у Франківську побільшає тролейбусів та з’являться нові маршрути

report.if.ua 26/01/2017 18:01

Минулого тижня почало діяти рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міськради про зміни шістьох маршрутів громадського транспорту. Зокрема, йдеться про № 26А, 27, 29, 34А, 37 та 41. Також планується ввести новий маршрут №50, який їхатиме з обласної лікарні до онкодиспансера. Однак, це не всі зміни, протягом року буде ще кілька нововведень.

Усе для людей

З 1 січня 2016 року в Івано-Франківську запрацювала нова схема пасажирських перевезень. Люди активно обговорювали нововведення, трохи обурювались, але потім, як і завжди, звикли. І як тільки все нібито налагодилось, виконком знову змінив маршрути.

Директор управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міської ради Олег Ганчак каже, що це зроблено «виключно для людей». Однак, через півроку знову можуть бути пертурбації.

«Наразі, ми ввели мораторій на зміни на шість місяців, — розповідає Олег Ганчак. — Можливо, десь наприкінці травня будуть якісь пропозиції на перспективу. Але зараз до нас звертається багато людей щодо 27-го маршруту. Тому, не зважаючи на мораторій, це питання залишається відкритим, і ми його ще будемо обговорювати».

Крім того, є ще одна проблема, що стосується 28-го маршруту. Оскільки перевізник Олег Сохан не дотримався інвестиційних зобов’язань, які мав би виконати до 1 січня, міська рада вирішила не продовжувати з ним договір.

«Зараз готується проект рішення про проведення конкурсу. Його переможець мусить забезпечити вісім великогабаритних автобусів на маршруті та 10% мають бути в резерві. Тоді буде нормальний та комфортний проїзд пасажирів», — каже Ганчак.

Наразі у міськвиконкомі планують до проведення конкурсу визначити Олега Сохана тимчасовим перевізником на цьому маршруті.

Щодо підвищення ціни проїзду, на якій наполягають перевізники, то тут Олег Ганчак категорично проти.

«Аби піднімати тарифи, потрібно покращити умови перевезення настільки, що не були соромно дивитися людям в очі, — каже він. — Для цього має бути хоча б введений електронний квиток. Та щоб люди відчули покращення, треба врегулювати два питання — фінансове й технічне».

Тролейбусний прорив

У 2017 році в Івано-Франківську побудують нову тролейбусну лінію, яка буде проходити через вулиці Василіянок, Вовчинецьку, Привокзальну і виходитиме на Лепкого. Це зроблять для того, щоб тролейбуси №6 та №8 їхали через вокзал, а не через вулицю Гаркуші, як зараз. Про це розповів директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. Крім того, за його словами, в Івано-Франківську прокладуть 3,5 км двосторонньої контактної мережі, яка з’єднає Європейску площу та Автостанцію №3.

Як зазначають в «Електроавтотрансі», нове будівництво стане своєрідним проривом тролейбусного руху в Івано-Франківську. Адже південна частина міста зараз абсолютно неохоплена електротранспортом.

Відповідно, якщо з’явиться нова тролейбусна мережа, то й вулиці, по яких вона проходитиме, зазнають змін у схемі організації дорожнього руху. Тут замінять дорожні знаки, облаштують нові зупинки громадського транспорту та додаткове вуличне освітлення.

«Ми підписали кредитну угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку на 8 млн євро також маємо 1 млн євро грантових коштів, — розповідає Віталій Голутяк. — За ці гроші ми побудуємо контактну мережу та тягові підстанції. Частка коштів піде на модернізацію депо».

Однак основна частина цього кредиту має піти на купівлю чотирьох вживаних тролейбусів, які оновлять автопарк «Електроавтотрансу».

«Я не можу сказати, чи ми на цьому зупинимось, — говорить Голутяк. — Якщо на ринку з’явиться адекватна пропозиція, то ми будемо просити виконавчий комітет, міського голову та депутатів дати нам додаткове фінансування».

Віталій Голутяк переконаний, що будівництво тролейбусної лінії, має стати відправним пунктом для подальшого суттєвого розвитку електротранспорту в Івано-Франківську.

Квиток буде не скоро

Ще одним пунктом, який має значно покращити проїзд у громадському транспорті Івано-Франківська, є введення електронного квитка. Минулого тижня Верховна Рада прийняла законопроект, яким впроваджується автоматизована системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті. Він пропонує відмовитися від готівкового розрахунку і перейти на так званий електронний квиток.

«Наразі ми вивчаємо досвід міст, які почали працювати над провадженням електронного квитка, і формуємо пропозиції, як це має відбуватися в Івано-Франківську, — Віталій Голутяк. — Насправді варіанти є різні, тож потрібно провести розширену нараду за участі виконкому та управління транспорту. Адже ця реформа стосується не тільки нашого підприємства, а й усього громадського транспорту».

Очікується, що електронний облік пасажиропотоку на маршрутах громадського транспорту дозволить оцінити реальний оборот коштів та обґрунтованість тарифів на перевезення. Система також забезпечить зручну оплату проїзду. Та на все це потрібен час і гроші. Тому говорити про якісь конкретні зміни поки що зарано.