Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Стало відомо, коли в Івано-Франківську запрацює е-квиток

versii.if.ua 14/01/2020 12:32

Першого березня в Івано-Франківську планують запустити електронний квиток.

dcd886ffd94550085ff0082b99fd9db1.jpeg

Про це йшлося сьогодні на оперативній нараді у міського голови, пишуть Версії з посиланням на Фіртку.

Міський голова Руслан Марцінків доручив орієнтуватися на цю дату та поцікавився, як просувається робота у цьому напрямі.

“Треба буде, щоб ви встигли роздати карточки”, – відмітив мер.

За словами очільника КП “Електроавтотранс” Віталія Голутяка, потрібні кошти на запуск програми.

Нагадаємо, впроваджувати електронний квиток мали ще з 1 червня 2019 року, але через проблеми з тендерними закупівлями запуск перенесли на вересень.

На початок вересня в громадському транспорті міста вже встановили 36 валідаторів. Пасажири міських автобусів і тролейбусів з валідаторами отримали можливість сплатити за проїзд банківською картою, через смартфон, мобільний додаток, смс та QR-код.

6 листопада 2019 року міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що впровадження електронного квитка затримується через брак коштів. Для того, аби запровадити його, необхідно 8 млн гривень.

Загалом у Франківську планують встановити 200 валідаторів.


Аби проплатити проїзд без готівки, розробили дизайн нових транспортних карток з назвою «Галка». Окрім загальних карток будуть пільгові, студентські, учнівські та персоніфіковані проїзні. Пільгові картки з прізвищем і фото перший раз видадуть безкоштовно.

Отримати пільгові транспортні картки можуть лише мешканці Івано-Франківська чи прилеглих сіл, які уклали меморандум про співпрацю з містом і пообіцяли не брати участь у створенні будь-яких ОТГ, крім Франківської.

У місті досі працюють одразу кілька пунктів, куди можна звернутись і подати документи на виготовлення пільгової картки. Наприклад, у ЦНАПі, відділеннях МІУКу, Електроавтотрансі, Водоекотехпромі, ІФТКЕ і департаменті соцполітики. Запустили для подачі заявок і сайт ekvytok.if.ua.

А от загальні (не пільгові) можна буде придбати в кіосках на зупинках вже з визначеною кількістю поїздок. Персоніфіковані – з фото, теж мали виготовляти на замовлення, аби потім їх можна було поповняти у терміналах. Але цього процесу ще навіть не запустили.

Списки на картки для школярів формують у навчальних закладах. А згодом мерія планує, що за допомогою цієї картки учні платитимуть безготівково за харчування в їдальні чи проходитимуть до школи через турнікети. Їх, до речі, поки що теж немає.

Готівковий розрахунок повністю не зникне. Але з впровадженням електронного квитка вартість проїзду може зрости. Квиток за 4 грн залишиться для розрахунку банківськими картками, QR-кодом чи через sms. А для готівки ціна буде більшою, аби мотивувати людей до безготівкових розрахунків.

Для оплати достатньо прикласти телефон чи картку до екрана термінала. Вартість проїзду буде знято з картки. У випадку з мобільним терміналом, ви оплачуєте у водія – так само, як це відбувається в магазині. І водій дає вам чек з термінала з сумою і часом оплати. З валідатором простіше – банківську картку чи телефон приставляєте до нього, на екрані має з’явитись зелена галочка – оплачено.

Для оплати телефоном через валідатор розробляють ще й спеціальний мобільний додаток, який бачитиме усі проплачені поїздки – як смартфоном, так і прив’язаною карткою. Також можна буде придбати місячний проїзний. Тоді при прикладанні картки до валідатора гроші не списуватиме, а просто перевірятиме проїзний.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!