Долар26.91
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Скандальна надбудова на Грушевського в Івано-Франківську: Верховний Суд «поставив крапку» у конфлікті

versii.if.ua 18/10/2019 16:18

Мешканці столітнього будинку на Грушевського в Івано-Франківську вимагають демонтажу надбудови мансардного приміщення.

Gryshevskuy-20.jpg?fbclid=IwAR37GgCV4rrrITKWfpme6OBZ752-CH3916dDWdjG2WDpLKnIIDQRJ_6JWgQ

Мова йде про архітектурну пам’ятку місцевого значення, що за адресою вул. Грушевського, 20. Там власник однієї з квартир розпочав реконструкцію горища у будинку. Будівля споруджена 1895 року є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Після затяжної судової тяганини, містобудівні умови та обмеження,  видані виконкомом Івано-Франківської міської ради фізичній особі на реставрацію з пристосуванням горища над квартирою в будинку на вул. М. Грушевського, 20., були скасовані.

Тоді мешканець звернувся до суду з вимогою про визнання протиправним та скасування рішення виконкому Івано-Франківської міської ради від 27.01.2015 року №22. Та суд постановив в задоволенні позову відмовити. Далі була апеляція – теж без задоволення вимог, пишуть Версії.

Скасування рішення Департаменту містобудування та архітектури обґрунтовувалось тим, що останнє прийняте з порушенням встановленої процедури, зокрема було надано згоду не всіх власників квартир, а лише частково. Також власники квартир № 4, 10, 16, 17, 18, 19, 20 відізвали свої підписи у згоді.

Оскільки, будинок споруджено у 1895 році технічний стан будівлі не дозволяє здійснювати надбудову. Про це свідчить заключення Івано-Франківського філіалу «НДІпроектреконструкція»:

«…будь-яке виконання робіт по реставрації з надбудовою житлового будинку на вул. Грушевського, 20 у м. Івано-Франківську без підсилення фундаментів є неможливим».

Мешканці будинку скаржаться, що тріщини на стінах та стелі призвели до утворення грибка та осідання підлоги в їхніх помешканнях. А вся конструкція будинку тримається на дерев’яних стовпах, деякі з яких вже прогнили.

«Стіни з вулиці розсипаються на очах, а фасад потребує серйозного ремонту. В такому випадку стіни можуть покритися ще більшими тріщинами, в результаті чого будинок стане повністю непридатним для проживання», – говорять жителі будинку.

13 вересня 2019 року Верховний Суд постановив касаційну скаргу позивача залишити без задоволення. Постанову Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 21 квітня 2016 року  та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2016 року  залишити без змін.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

pop.jpg

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!