Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Секрет Марцінківа: соціологи розповіли про «шалену» підтримку міського голови Івано-Франківська

versii.if.ua 03/12/2019 16:05

За результатами соціологічного дослідження групи Рейтинг 91% франківців задоволені діяльністю міського голови Руслана Марцінківа.

Результат пошуку зображень за запитом "Руслан Марцінків"

Експерти відзначають, що Руслан Марцінків має першість серед мерів 24 міст України.

Про це стало відомо на презентації результатів соціологічного дослідження групи Рейтинг, проведеного 16-24 листопада в Івано-Франківську.

«Стосовно оцінки міської влади – спостерігається абсолютно тотальна підтримка дій міського голови Руслана Марцінківа. 91% опитаних нами мешканців Івано-Франківська задоволені в тій чи іншій мірі діяльністю міського голови. При цьому половина – 49% – задоволені однозначно цілком і ще 42% – скоріше, ніж задоволені. Стосовно міської ради також певною мірою унікальний показник – 67% мешканців Івано-Франківська в тій чи іншій мірі задоволені діяльністю Івано-Франківської міської ради. Місто Івано-Франківськ номер один по задоволеності», – пояснив Олексій Антипович, керівник соціологічної групи Рейтинг, пишуть Версії.

Експерти порівняли отримані дані з опитуванням, яке було проведено в грудні минулого року. На даний час, вдвічі зросла позивна оцінка ситуації в Україні.

«Лише 29% містян вважають напрям руху країни правильним, але 51% вважає, що ситуація в країні рухається у неправильному напрямку. Хоча рік тому таких було 72%. Покращення оцінок однозначне, але не переможне. Стосовно ситуації в місті, рік тому майже половина мешканців оцінювали ситуацію, як таку, яка рухається у правильному напрямку. На даний момент три чверті і це абсолютний пік я вважаю підтримки того, як розвивається місто Івано-Франківськ», – заявив соціолог.

Серед основних сфер життя міста респонденти найкраще оцінили роботу громадського транспорту: 73% – задоволені, 20% – не задоволені. Натомість щодо інших сфер оцінки менш оптимістичні. Так, роботою освітніх закладів задоволені 47%, не задоволені – 29%, не змогли дати відповіді – 24%. Роботою комунальних служб задоволені 48%, не задоволені – 46%. Роботою медичних закладів задоволені – 35%, не задоволені – 53%. Роботу громадського транспорту в місті частіше позитивно оцінювали старші та менш заможні опитані, роботу освітніх та медичних закладів – більш молодші та забезпечені респонденти.

«Секрет Марцінківа ще в одному питанні. Три чверті мешканців Івано-Франківська вважає, що мер скоріше виконав свої передвиборні обіцянки. Надзвичайно високий показник, як на мене. В чому його секрет можна копати більше, зрозуміло, що одне дослідження не дасть на це відповіді. Лише 9% вважають, що Марцінків не виконав обіцянок і відповідно якщо ми йдемо до виборів у міську раду та мера – 76% готові взяти в них участь», – пояснив Олексій Антипович.

Стосовно підтримки. 49% серед тих, хто визначився готові проголосувати за партію «Свобода», 21% – проголосували б за партію «Слуга народу». 8% – за партію «Європейська солідарність», 6,8% – за партію «Голос», 5,2% – за партію «Батьківщина». Рейтинг інших політичних сил – менше 2%. Кожен п’ятий не визначився зі свої вибором. Лідером електоральних вподобань на виборах міського голови є Р.Марцінків, якого готові підтримати 83,3% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах.

«Безперечно він має величезну підтримку і фактично відсутність конкурентів серед інших кандидатів. 70% – серед усіх мешканців Івано-Франківська, 77% – серед виборців і 83% – серед тих, хто йде на вибори і визначився зі своїм вибором. З такими показниками якби вибори були сьогодні, звичайно, що другого туру би не було, але треба визнавати, що ситуація за рік може змінитися», – припустив фахівець.

За О.Шевченка віддали б свої голоси 3,9% респондентів, В.Мерінова – 2,3%. Рейтинг інших кандидатів – менше 2%. Тих, хто не визначився із вибором, – 6-7%.

Тротуари та прибудинкові території – сфера, яку респонденти найчастіше обирали, як успіх діючого мера Івано-Франківська (58%). 40% вважають успіхом якість громадського транспорту, 36% – якість доріг, 31% – оновлення парків та скверів. 17-18% вважають успіхами мера вуличне освітлення та роботу освітніх закладів, 10% – якість житлово-комунальних послуг.

Найбільшою проблемою міста опитані вважають вартість комунальних послуг (41%). 27-28% говорять, що їх турбують завантаженість вулиць транспортом та поганий стан доріг. По 22% – звертають увагу на проблеми безпритульних тварин на вулицях та поширення наркоманії та алкоголізму. Від 10% до 16% говорять про проблеми засміченості міста, хаотичної забудови багатоповерховими будинками, низького фахового рівня медиків, корупції, малої кількості спортивних та дитячих майданчиків, стану житлових будинків та прибудинкових територій, екології та відсутності роботи.

56% респондентів зазначили, що останнім часом у районах, де вони проживають, були якісно зроблені ремонти прибудинкових територій. 33% – говорили, що не бачили таких змін. 11% зазначили, що ремонти відбулися, але неякісно.

Соціолог анонсував презентацію досліджень за міжнародним проектом, який презентуватимуть 6 грудня в Києві. Він стосується порівняння Івано-Франківська з 24 обласними центрами України.

«Міський голова Руслан Марцінків, міська влада і всі індекси оцінки ситуації в місті, то Івано-Франківськ за всіма показниками номер один. Донедавна, Харків, Львів, Вінниця – ці три міста, які завжди очолювали цей рейтинг. Зараз – Івано-Франківськ», – відзначив керівник соціологічної групи Рейтинг.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!