1
Долар23.72
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро26.32
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.15
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Пріоритет – дороги та мости: Денис Шмигаль про ефективне використання коштів Державного фонду регіонального розвитку

versii.if.ua 12/11/2019 09:13

50 відсотків коштів повинні бути спрямовані на мости і дороги, 70 відсотків об’єктів мають бути готовими до здачі в наступному році.

IMG_6089.JPGТакий принцип формування переліку об’єктів Державного фонду регіонального розвитку озвучив голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль сьогодні під час щотижневої онлайн-наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, пишуть Версії з посиланням на прес-службу ОДА.

Про завершення цьогорічних проєктів, що фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку, освоєння субвенції з Державного бюджету на соціально-економічний розвиток та принципи формування ДФРР на наступний рік мовилося під час чергової селекторної наради.

IMG_6053.JPG

За інформацією директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимира Рачкевича, у 2019 році на 51 проєкт регіонального розвитку Івано-Франківській області, що фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку, передбачено 282 719,491 тисяч гривень. Із них 5 проєктів розвитку спортивної інфраструктури, 2 проєкти розвитку культури, 26 проєктів – освіти (загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади), 4 проєкти – охорони здоров’я, 10 проєктів щодо доріг та мостів, один проєкт водопостачання та три інших галузей.

IMG_6101.JPG

Станом на 4 листопада поточного року отримано 199 907,495 тисяч гривень (70,7 відсотка до передбаченої суми), освоєно 87 073,461 тисяч гривень (43,6 відсотка до отриманих). Основними причинами не освоєння коштів щодо восьми об’єктів є тендерні процедури, що тривали упродовж жовтня та стан співфінансування.

Проаналізувавши недоліки цьогорічного Державного фонду регіонального розвитку, Денис Шмигаль озвучив пріоритети та принципи формування ДФРР на наступний рік.

IMG_6070.JPG

«У першу чергу 50 відсотків має бути спрямовано на мости і дороги. Тут у мене немає особистих пріоритетів чи побажань, є принципи, як ми маємо ефективно використати ці кошти. Найперше – це співфінансування дорожньої і мостової інфраструктури, а також розробка проектно-кошторисної документації. Щоб ми могли своєчасно залучати додатковий ресурс або з субвенцій, або з окремої стрічки в бюджеті на капітальні ремонти, будівництво, реконструкцію або відновлення мостів та доріг. Відповідно, других 50 відсотків будуть спрямовані на об’єкти соціально-економічної сфери. Їх перелік має бути сформований за принципом 70 % готовності об’єкта до здачі в експлуатацію. Тобто 70 відсотків об’єктів, які будуть внесені в ДФРР, мають бути готовими до здачі в експлуатацію у 2020 році. Така має бути сформована спроможність. Це вимога Кабінету міністрів України, це озвучував Прем’єр-міністр і я теж буду наполягати на цій позиції, щоб ми формували таким чином перелік об’єктів, аби наступного року вони могли бути зданими», – наголосив очільник Прикарпаття.

При формуванні ДФРР будуть враховувати також проєкт уряду про будівництво наступного року 100 опорних шкіл, 100 садочків та 100 стадіонів. Щодо реалізації проєктів за кошти субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів задля соціально-економічного розвитку, ризиків невчасного завершення, тобто незавершених об’єктів, не передбачається, можлива тільки економія коштів.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Коментарі: