1
Долар25.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро27.75
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.36
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Постійні зміни: начальник департаменту соцполітики роз’яснив франківцям нові правила нарахування субсидій

versii.if.ua 08/02/2019 14:44

У новому опалювальному сезоні українці зустрілись з нововведеннями щодо надання субсидій, якими уряд відрегулював цю пільгу.

РезÑлÑÑÐ°Ñ Ð¿Ð¾ÑÑÐºÑ Ð·Ð¾Ð±ÑÐ°Ð¶ÐµÐ½Ñ Ð·Ð° запиÑом "ÑÑбÑидÑÑ"

Якщо ще в опалювальний сезон 2017-18 аж 46000 франківських домогосподарств отримували субсидію, то тепер це число зменшилось вдвічі – до 20 590 родин. А все через нові жорсткі обмеження до того, хто має право на пільгу, пишуть Версії з посиланням на сайт Руслана Марцінківа.

Керівник департаменту соціальної політики Івано-Франківської міської ради Василь Семанюк розповів, що дуже багато змін впровадили у травні 2018. Тоді більшість людей, яким до цього автоматично перераховували субсидії, взагалі втратили право на пільги. Наприклад, раніше зареєстрована особа не проживала тривалий час у помешканні, її доходи не враховувались. А тепер потрібно звернутись до органу соцзахисту і довести, що людина дійсно не проживає. Ті, хто перебуває за кордоном більше 60 днів автоматично позбавляється права на субсидію, за винятком, лікування в іншій державі. Але це теж слід підтвердити документально.

Втратили право на субсидії і власники будинків, площа яких перевищує 200 кв. метрів, та квартир більших, ніж 120 квадратів. Раніше, якщо чоловік і дружина були зареєстровані за різними адресами, то для субсидії на помешкання рахувались доходи лиш одного, тепер – обох. І ще багато інших непростих нововведень. Плюс до всього зменшились і соціальні норми для тих, кому таки вдалось отримати субсидії.

«Тепер ще нові зміни – монетизація субсидій. Субсидії, за якими звернулись з січня-місяця, не будуть надходити безпосередньо компаніям надавачам послуг, як це було раніше. Усі кошти будуть перераховуватись в «Ощадбанк», той звертається в орган соцзахисту дізнатись розмір субсидій на певну особу, а аж потім перераховує кошти на рахунок організацій. В разі економії людині перерахують залишок на спеціальний рахунок «Ощадбанку». Хто отримував субсидію, починаючи з жовтня 2018, у березні гроші будуть перераховані на персональні рахунки. Пенсіонерам на пенсійні рахунки, а решті – на спеціальні рахунки в «Ощадбанку», і тоді людина сама розраховується з компаніями надавачами послуг», – ділиться нововведеннями Василь Семанюк.

Такі дві моделі нарахування субсидій будуть діяти паралельно до завершення цього опалювального сезону. А тоді уряд вибере одну з них. Ще однією зі змін, наголосив Семанюк, буде те, що в травні людям, які отримують субсидії з жовтня 2018, слід звернутись в департамент соцполітики – а це 20 тисяч людей! – з повторною заявою. Там треба зазначити номер мобільного, на який «Ощадбанк» буде присилати повідомлення: скільки перераховано в організацію і скільки лишилось доплатити людині.

Зараз у департаменті соцполітики кажуть, що активність з заявами не зменшується. Щоб претендувати на субсидію, слід подати заяву-декларацію. При собі мати паспорти та ідентифікаційні коди, документи на помешкання, особові рахунки, відкриті в організаціях. До речі, тепер кількість сімей, які претендують на субсидію за рішенням комісії, зросла в рази. Якщо у 2017 році потрібно було скласти 1700 актів обстежень, то перед цим опалювальним сезоном – понад 8000.

«До мене часто телефонують в ефіри або ж запитують на зустрічах про субсидії. Ми розуміємо, що через державну політику правила постійно змінюються і це створює труднощі для людей. Є багато нюансів, які слід вирішувати. А це створює соціальну напругу, яке доводиться вгамовувати на місцях. В Івано-Франківську намагаємось, що в наших силах, зробити процес отримання субсидій максимально простим для людей. Ми відкрили спеціальний відділ на вул. Військових Ветеранів, також подати документи можна у трьох територіальних відділеннях ЦНАПу. А сьогодні навідався до департаменту соцполітики, аби подивитись, як йде процес, які черги та вирішити, як можна ще покращити ситуацію», – заявив міський голова Руслан Марцінків.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: