1
Долар28.14
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.86
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.76
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Ніхто не може спрогнозувати наскільки довго буде карантин, – мер Франківська Марцінків заявив, що місто закупить ще 100 тисяч тестів (відео)

versii.if.ua 24/03/2020 17:01

Щоб знайти кошти на закупівлю тестів та необхідного медичного обладнання чиновники місяць працюватимуть без заробітної плати.

Результат пошуку зображень за запитом коронавірус карантин

Про це заявив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків на щоденному брифінгу.

Наразі Івано-Франківськ закупив одну тисячу експрес-тестів на виявлення COVID-19. Їх розпреділять між міськими медзакладами. Відтак, . 250 видялили для Центральної міської клінічної лікарні на вул. Мазепи, 250 – на вул. Матейки, 150 – на поліклініки, 100 – для міської дитячої клінічної лікарні, 100 – на пологовий, 150 залишають в резерві.

«Замовили ПЛР-тести, які дають більшу точність. Експрес тести дають результат на 6-8 день захворювання, тому їх не можна просто так використовувати. В першу чергу їх будуть використовувати в терапевтичних відділеннях, там, де люди поступають з пневмоніями, з підвищеною температурою. Наше завдання 100 тисяч тестів. Ніхто не може спрогнозувати наскільки довго буде карантин. Наскільки ця загроза буде тривати. Може тривати і пів року і більше. Єдиний шлях, який сьогодні проходять європейські країни – це достатня кількість тестів», – підкреслив Руслан Марцінків.
Очільник міста додав, що завдяки меценатам закуплено три апарати ШВЛ для обласної інфекційної лікарні. Також в лікарню на вул. Матейки поступив ШВЛ.

«Ми зараз опрацьовуємо контракт на поставку 10 ШВЛ. Ми не знаємо, скільки часу буде тривати карантин і взагалі поширення коронавірусу. Треба бути готовим на довгу дистанцію. Тому потрібна велика кількість тестів та апаратів ШВЛ», – підкреслив мер.

Щоб знайти кошти на апарати штучної вентиляції легень, а також тести на виявлення недуги – чиновники йдуть у відпустку за власний рахунок.

«Ми прийняли непопулярне рішення. Дякую за розуміння членам виконавчого комітету, моїх заступників. Буквально наступний місяць всі заступники, начальники управлінь, міський голова працюватимуть за власний рахунок. Тобто, відпустка за власний рахунок. Дякую за розуміння профспілки, також два тижні за власний рахунок працівники виконкому, чиновники будуть теж у відпустці за власний рахунок. Думаю, що це хороший приклад звідки взяти кошти на закупівлю 100 тисяч тестів і 10 додаткових ШВЛ систем», – додав Руслан Марцінків.

Оперативно про карантин (24.03.2020/ 16:00)

Опубліковано Русланом Марцінковим Вівторок, 24 березня 2020 р.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Коментарі: