Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Modus Group відкрила у Залукві найпотужнішу на Прикарпатті сонячну електростанцію (фото)

versii.if.ua 28/11/2019 14:29

Міжнародний холдинг Modus Group реалізував свій перший в Україні проект в області сонячної енергії – у Галицькому районі відкрили новий об’єкт «зеленої» енергетики потужністю майже 14 МВт.

Green Genius, енергетична компанія міжнародного холдингу Modus Group, успішно реалізувала свій перший проект в галузі альтернативної енергетики в Україні. Сонячна електростанція в Івано-Франківській області має потужність 13,5 МВт, а обсяг інвестицій склав понад 11 мільйонів євро, пишуть Версії.

“В Україні частка електроенергії, що виробляється з поновлюваних джерел, залишається незначною в обсязі загального споживання енергії в країні; проте сектор відновлюваної енергії знаходиться на етапі швидкого розвитку. Ми прагнемо стати одним з найбільших розробників проектів в галузі поновлюваних джерел енергії в Європі і бачимо великий потенціал в Україні. Постачаючи чисту й екологічно чисту енергію для цього ринку, ми також робимо внесок у зміцнення енергетичної незалежності України”, – говорить Руслан Склепович, член правління Modus Group, що відповідає за проекти в сфері відновлюваної енергії.

За словами Руслана Склеповича, Україна географічно дуже приваблива і перспективна для розвитку проектів сонячної енергетики, а ефективність виробництва електроенергії тут аналогічна ефективності в Польщі, де Green Genius вже відома як авторитетний розробник проектів у сфері альтернативної енергетики.

“Я дуже радий, що литовська компанія Modus Group здійснила цей проект, який є перший в Україні, але я думаю, не останній для цієї компанії. Дуже радий, що таким чином в Україні запроваджуються нові сучасні технології, які допомагають забезпеченню енергетичної незалежності країни”, – відмітив у своєму відеозверненні посол Литви в Україні Марюс Януконіс.

IMG_9340.JPG

Також відзначимо, що вчора президент України Володимир Зеленський на брифінгу у Вільнюсі згадав про відкриту сонячну електростанцію в Івано-Франківській.

“Приємно, що литовські компанії не тільки не йдуть з українського ринку, але і продовжують розвивати інвестиційні проекти”, – сказав Володимир Зеленський.

Як повідомила перша заступниця голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка, на Прикарпатті вже працює 44 промислові сонячні електростанції, загальною потужністю майже 130 МВт. За дев’ять місяців поточного року було вироблено близько 100 млн кВт електроенергії, що складає 1,5% від загального обсягу виробленої електроенергії в області. Хоча два роки назад було всього 0,2%. З відкриттям нової СЕС в Залукві ця частка знову суттєво зросте.

“Важливу роль в енергетичній незалежності України відіграватиме розвиток альтернативних видів енергетики. Є відомі чинники та переваги цієї галузі, але поряд з тим є й економічно-соціальна складова – це розвиток малого й середнього бізнесу, додаткові робочі місця, наповнення місцевих бюджетів та поступ для розвитку економіки нашої держави. Якраз створення привабливої законодавчої бази підштовхнуло інвесторів спрямовувати інвестиції в проекти відновлювальної енергетики. На сьогодні у відновлювальну енергетику вкладають більше інвестицій, аніж в традиційну. Це вже стало світовою тенденцією. І ми на Україні також очікуємо “енергетичний бум” в цій галузі. За розрахунками експертів, в 2035 році в Україні загальна частка джерел відновлювальної енергетики сягне 25%”, – повідомила Марія Савка.

Проект в Івано-Франківській області реалізовано протягом шести місяців, і це вражаюче короткий термін. За оцінками компанії, сонячні електростанції, встановлені в Україні, будуть щорічно виробляти понад 14 000 МВт/ч «зеленої» енергії, що дозволить, зокрема, заощадити стільки ж CO2, скільки і 48 тисяч дерев.

IMG_9327.JPG

“Спочатку ми запланували виділити під встановлення сонячних панелей 10,4 га. Це був старий списаний колгоспний сад, якому було більше 70 років. Він заріс чагарникам. Але коли до нас зайшов такий потужний інвестор, то в процесі перемовин ми зійшлися на ділянці площею 18,3 га. Звичайно були проведені громадські слухання, і люди позитивно сприйняли прихід у нашу громаду іноземного інвестора. Але у нас була умова, щоб юридична адреса компанії була у нашому населеному пункті. Так і з’явилась ТОВ “Солар Залуква”. Це дозволить у майбутньому, зі створенням ОТГ, отримувати у наш бюджет значний прибуток. Очікуємо також отримувати щойнаменше 150 тисяч у рік від оренди землі. Також наші люди змогли отримати роботу – вони працювали, коли установлювали сонячні панелі, тепер деякі залишились працювати в охороні”, – розповідає сільський голова Залукви Михайло Залецький.

Нині Green Genius розробляє ще один сонячний парк потужністю 33,4 МВт – у північній частині України – на Житомирщині. Обсяг інвестицій склав понад 30 мільйонів євро. Очікується, що роботу буде завершено до кінця 2019 року, і в результаті сумарний портфель сонячних парків, керований Green Genius в Україні, складе близько 47 МВт.

Green Genius реалізує проекти в галузі відновлюваної енергії на різних ринках, включаючи Литву, Польщу, Україну, Білорусь, Іспанію та Італію, а також розглядає можливості розвитку сонячної енергетики в інших країнах Центральної Європи.

На початку жовтня 2019 року Green Genius оголосила про плани розвитку проектів в області сонячної енергетики в Іспанії, де Modus Group планує інвестувати не менше 38 мільйонів євро. Очікується, що у 2020 році більше 100 МВт сонячних парків будуть готові до установки, а сумарний портфель сонячної енергії, керований Green Genius в Іспанії, в найближчі п’ять лет досягне 560 МВт.

IMG_9500.JPG

IMG_9474.JPG

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!