Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Легенди Станиславова. Лілея на грудях

report.if.ua 01/02/2017 19:54

27 серпня 2015 року Івано-Франківськ отримав ще один пам’ятник — митрополиту Андрею Шептицькому, який встановили на однойменному майдані.

Скульптор Степан Федорин зобразив очільника греко-католицької церкви з двома дітлахами. Якщо уважно придивитися, то на грудях дівчинки можна побачити маленький значок «Лілею» — символ українських пластунів. Цей знак там опинився не просто так. Про передісторію пам’ятника розповів відомий франківський пластун Тарас Зень.

Колаж Тараса Зеня

«Коли на конкурсі відповідна комісія тільки вибрала макет майбутньої скульптури, то франківські пластуни зустрілись з автором і запропонували, щоб ті діти були пластунами, — каже Зень. — Переконували переможця, що, мовляв, Андрей сильно допомагав пластовому руху і це було б доречно. Проте, за словами скульптора, у пластові однострої вдягати їх було не добре, адже той одяг сильно деталізований і з основної фігури — митрополита — переключав би увагу на дітей. Тому автор дав дівчинці на цивільний одяг лиш пластову відзнаку — «Лілею», а в руки — книгу із зображенням патрона організації — Святого Юрія».