Долар26.91
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Карантин на Івано-Франківщині: як працюють перинатальні центри, педіатри та санаторії

versii.if.ua 23/03/2020 18:05

COVID-19 вніс свої корективи у роботу лікувальних закладів області.

Результат пошуку зображень за запитом карантин маски

Відтак, з чотирьох санаторіїв в області працюють лише два; для породіль розробили спеціальні маршрути; а педіатри, без необхідності госпіталізації, консультують у телефонному режимі.

Про це на брифінгу розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Чемний.

Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації підпорядковано 4 санаторії – Ясен, Сніжинка, Смерічка і психоневрологічний санаторій Єзупіль, пишуть Версії.

«На даний момент працюють тільки два санаторії – Смерічка та психоневрологічний санаторій Єзупіль, де перебувають пацієнти, які потребують стороннього догляду. Зокрема, в санаторії Смерічка перебувають 8 дорослих пацієнтів, які потребують тривалого лікування, а в психоневрологічному санаторії Єзупіль перебуває двоє дітей, мати, яких позбавлена батьківських прав, а батько знаходиться за кордоном», – відзначив Володимир Чемний.

Щодо надання допомоги дітям міста Івано-Франківська лікарями педіатрами, – то медики працюють в телефонному режимі з тими, хто потребує планової консультації. Якщо діти потребують госпіталізації, або є симптоми, коли необхідно оглянути дитину – педіатри рекомендують звернутися в міську поліклініку міста Івано-Франківську по вулиці Тичини, 4.

«Якщо після огляду педіатра дитина потребує госпіталізації – її госпіталізують в Івано-Франківську міську дитячу клінічну лікарню. Всі інші лікарі педіатри проводять огляди дітей, як на робочих місцях, так і консультують в телефонному режимі», – заявив заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Щодо контролю за жителями, які приїхали із-за кордону – за словами чиновника, – лікарі первинної ланки формують списки прибулих із інших країн, де є спалахи коронавірусної інфекції. Подають ці списки головам районних державних адміністрацій, керівникам окремих територіальних громад. Останні залучають до контролю та самоізоляції цих осіб за допомогою працівників поліції. Також лікарі первинної медичної допомоги проводять з ними роз’яснювальну роботу щодо необхідності самоізоляції, консультують їхній стан по телефону. У разі необхідності здійснюють направлення на госпіталізацію таких осіб у лікувальні установи області.
Щодо роботи обласного перинатального центру – є окремий клінічний маршрут вагітних, породіль та породіль в умовах ускладнення ситуації спричиненої коронавірусом.

«На даний час в обласному перинатальному центрі вагітних жінок з підозрою на коронавірусну інфекцію нема. Заклад працює у звичному режимі. На випадок поступлення таких вагітних в обласний перинатальний центр, буде перепрофільоване одне з відділень перинатального центру, ізольовано це відділення, в якому буде надаватися медична допомога та інтенсивна терапія таким жінкам», – додав Володимир Чемний.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!