Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Івано-Франківськ прощається з Почесним просвітянином, видатним вченим Василем Бойком (фото)

versii.if.ua 30/06/2020 13:19

Місто прощається з Почесним просвітянином, видатним вченим, педагогом та громадсько-культурним діячем - Василем Бойком.

Помер очільник франківського осередку "Просвіти" Василь Бойко 1

“Бойко Василь Степанович з початку незалежності очолював міське об‘єднання «Просвіта».
Тоді «Просвіта» стала осередком патріотичного виховання молоді та сформувала не одне покоління успішних франківців. Світла і вічна пам‘ять!”, – написав у мережі Віктор Синишин, секретар Івано-Франківської міської ради.

Нагадаємо, 28 червня 2020 року в Івано-Франківську припинило битися серце доктора наук, професора, академіка Бойка Василя Степановича.

Світлина від Віктора Синишина.

Світлина від Віктора Синишина.

Світлина від Віктора Синишина.

Світлина від Віктора Синишина.

Як зазначається на офіційному сайті Івано-франківського національного технічного університету нафти і газу,  Василь Бойко був заслуженим діячем науки і техніки України, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, почесним працівником “Укргазвидобування”.

Після закінчення середньої школи (1959) працював газозварювальником, оператором з видобування і транспортування газу в Стрийському газопромисловому управлінні (1960-1962) З 1962 році  навчався і закінчив з відзнакою Львівський політехнічний інститут (1967). Навчався в аспірантурі при Івано-Франківському інституті нафти і газу за заочною формою (1970-1972), захистив кандидатську дисертацію в Івано-Франківському інституті нафти і газу (1972), а відтак докторську в Московському інституті нафти і газу ім. І.М.Губкіна.(1989).

Після закінчення вищого навчального закладу працював в Івано-Франківькому національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ) на посадах старшого лаборанта (з 1967) асистента (з 1968), старшого викладача (з 1970), заступника декана газонафтопромислового факультету (1973-1976), доцента (з 1974) і професора (з 1990).

Бойко був фахівцем у галузях видобування нафти і газу, гідрогазомеханіки, розробки нафтових і газових  родовищ, підвищення нафтогазовилучення із пластів, експлуатації та ремонту нафтових і газових свердловин.

Створив свою наукову школу, розробив новий науковий напрям з підвищення нафтовилучення керованими дисперсними системами. Він є автором і співавтором 315 наукових публікацій, у т.ч. 63 книг, серед них 38 підручників і навчальних посібників із перевиданнями, 7 словників-довідників, 3 енциклопедій, 11 монографій, 25 патентів та авторських свідоцтв на винаходи, 20 галузевих керівних документів . Під його керівництвом виконано 4 кандидатських і 3 докторських дисертації.

Під його керівництвом і за участю складено багато проектів розробки нафтових і газових родовищ України.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!