1
Долар25.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро27.75
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.36
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Адмінвідповідальність та приписи: Держекоінспекція виявила порушення на полігоні в Рибному

versii.if.ua 07/02/2019 16:23

Останній плановий захід держконтролю КП «Полігон ТПВ» проводився у травні 2017 року. За результатами його проведення виявлено кілька порушене природоохоронного законодавства та правил експлуатації полігонів.

1549543391.jpg

Загальна інформація

 1. Полігон для складання твердих побутових відходів розташований у селі Рибному Тисменицького району (27 квартал Івано-Франківського лісгоспу), пишуть Версії з посиланням на Харківську правозахисну групу. 
 2. Діє з 1992 року.
 3. Загальна площа орендованої ділянки – 20,8 га. На полігоні міститься близько 2,2 мільйонів тон ТПВ. Полігон прямокутної форми розміром 250 на 500 метрів, висота – 12–15 метрів.
 4. На території міста на контейнерних майданчиках встановлені контейнери для роздільного збору сміття, зокрема контейнери для петпляшки та скла. На полігоні ТПВ встановлена сміттєсортувальна лінія.
 5. Вторсировина з полігону відправляється  на переробку, орієнтовно 0,8 тисяч тонн на рік.
 6. На даний час питання щодо закриття полігону на переробку не виноситься на порядок денний.
 7. За період 2010–2019 роки на полігоні ТПВ було 3 пожежі, які були оперативно ліквідовано.
 8. На полігоні функціонує установка для уловлення біогазу, що дозволило зменшити викиди в атмосферне повітря при експлуатації полігону ТПВ.

Екологічні порушення

1549469413.jpg

У 2018 році планових заходів КП «Полігон ТПВ», яке експлуатує полігон міста Івано-Франківська, Держекоінспекції в Івано-Франківській області не планувалося та не проводилося. Відповідно до Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держекоінспекції України на 2019 рік у серпні 2019 року заплановано проведення планового заходу державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства КП «Полігон ТПВ».

Останній плановий захід держконтролю КП «Полігон ТПВ» проводився у травні 2017 року. За результатами його проведення виявлено наступні порушення природоохоронного законодавства та правил експлуатації полігонів, а саме:

 1. Не встановлені контрольні репери по кутах робочої карти.
 2. Допускається змішування та захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія.
 3. Відсутня вишка для візуального контролю ТПВ.
 4. Ущільнений шар відходів на значній частині площі робочих карт не перекривається ізоляційним шаром інертних матеріалів
 5. На основних напрямках поширення легких фракцій відходів не встановлені тимчасові сітчасті переносні елементи огорожі.
 6. Відсутнє освітлення території полігону в нічний час.
 7. Не отримано дозвіл на викиди забруднювальних речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
 8. Обвідна канава для запобігання витікання з полігону забруднених поверхневих вод замулена та вкрита деревно-чагарниковою рослинністю, потребує розчищення та поглиблення.

За результатами проведення планового заходу державного нагляду (контролю) посадових осіб комунального підприємства притягнуто до адмінвідповідальності, видано приписи щодо усунення виявлених порушень.

На виконання виданих приписів КП «Полігон ТПВ», зокрема, встановлено на території полігону сміттєсортувальну лінію для сортування відходів, забезпечено освітлення у нічний час, розроблено Проект «Капремонт полігону ТПВ в 27 кварталі для міста Івано-Франківська», в рамках реалізації якого усувалися інші виявлені у ході перевірки порушення.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: