Долар27.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.55
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.39
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Рекордсмен ЗНО з Перегінська мріє стати програмістом (фото)

versii.if.ua 28/07/2020 18:12

Випускник Перегінської школи №1 Рожнятівського району Олександр Люклян склав тестування з двох предметів на максимальні 200 балів.

Із чотирьох предметів, які складав під час зовнішнього оцінювання, Олександр ЛЮКЛЯН набрав 795 балів з 800 можливих. У його «доробку» аж дві «двохсотки» – з української мови та літератури і математики. На тестуванні з англійської мови хлопець набрав 199 балів, а з фізики – 196, пишуть Версії з посиланням на Галичину.

Директора Перегінської ЗШ №1 Івана Депутовича не здивували високі результати Олександра Люкляна, адже випускник ішов до цього крок за кроком, перемагав на предметних учнівських олімпіадах обласного рівня з фізики, математики та англійської мови. Цього року готувався до четвертого, всеукраїнського, етапу олімпіади з астрономії, проте через пандемією змагання скасували.

«Це унікальний хлопець, дитина-феномен. Він сам поставив перед собою високі цілі, яких досягає щоразу фактично на максимальному рівні», – підкреслює чільник закладу освіти.

До речі, Сашко – єдиний прикарпатець і один з небагатьох в Україні, хто склав ЗНО з української мови і літератури на 200 балів.

«До ЗНО з математики сильно не готувався, адже завжди її знав, мені з цим пощастило. А от українську мову і літературу вчив за книжкою з підготовки до ЗНО Олександра Авраменка «Українська мова і література», – згадує рекордсмен ЗНО.

Хлопець каже, що готувався самостійно, лише з англійською допомагав репетитор. Необхідний навчальний матеріал шукав в інтернеті, в книжках та підручниках. Щоб скласти тестування на 200 балів, потрібно наполегливо і детально вивчати предмет. Про свої максимальні результати з математики і української мови та літератури Сашко знав одразу, адже ще під час складання тестів розумів, що не допустив у них жодної помилки. Тож офіційні результати і повідомлення про дві «двохсотки» не стали для нього несподіванкою, хоча й неймовірно їм зрадів, бо ставив перед собою таку мету. Втім, найбільше втішилися його рідні.

Олександр зізнається: думав, що більше хвилюватиметься, а почувався в аудиторії, як на звичайній контрольній. Можливо, це через те, що брав участь у предметних олімпіадах і мав досвід із написання іспитів.

«Карантин також допоміг, тому що останні три місяці навчання школа «не заважала» мені вчитися, можна було присвятити весь свій вільний час підготовці до ЗНО», – переконаний він.

Свою студентську історію Сашко планує писати в Національному університеті «Львівська політехніка», опановуючи програмування.

«В принципі, з моїми балами можна вступити в будь-який університет, тож я вже не переживаю з цього приводу», – констатує мій співрозмовник.

Щодо захоплень, то найбільше «двохсотбальник» любить математику, астрономію та спорт. У вільний час залюбки тренується в спортзалі, хоча зізнається, що під час підготовки до ЗНО трохи «закинув». Сьогодні Сашко повністю концентрується на програмуванні, адже саме з ним буде пов’язане його професійне майбутнє.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!