1
Долар27.26
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро31.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.25
Динаміка НБУ за послідній тиждень

В Івано-Франківську обговорили проблемні питання бюджетного забезпечення громад

pravda.if.ua 30/01/2017 16:50
З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи «Проблемні питання бюджетного забезпечення громад та проекти законів для зміцнення місцевого самоврядування, які потребують першочергового схвалення».
http://www.if.gov.ua/files/img/%D0%9F%D0%9B%D0%90%D0%A2%D0%A4%D0%9E%D0%A0%D0%9C%D0%90%205_(1).jpg

У заході взяли участь заступники голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк і Валерій Крецул, народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Володимир Шкварилюк, міські, селищні та сільські голови, очільники ОТГ Прикарпаття,  виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук та експерти.

У вітальному слові Юрій Стефанчук підкреслив, що питання розвитку місцевого самоврядування є пріоритетним у діяльності АМУ, зокрема Івано-Франківського регіонального відділення. За його словами, упродовж 2016 року експерти АМУ розробили 61 проект нормативно-правових актів, спрямованих на вирішення проблем місцевого самоврядування. У результаті торік було прийнято 5 законів та 7 урядових актів, які підготувала АМУ. «Питання, які напрацьовані на місцях є підґрунтям для прийняття ефективних рішень на центральному рівні, тому надзвичайно важливими є дискусійні майданчики із законодавцями», - підкреслив Юрій Стефанчук.

Володимир Шкварилюк під час обговорення зазначив: «Практика показує, що процес добровільного об’єднання громад підштовхують два важливі стимули, які держава надає новоствореним ОТГ. По-перше, це додаткові фінансові ресурси – як від держави у вигляді субвенцій, так і від нових джерел надходжень до місцевих бюджетів, які об’єднані громади отримують у своєму новому статусі. По-друге, це значно більша самостійність органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень і можливість розв’язувати проблеми своїх громад, спираючись на власні ресурси».

Учасники заходу обговорили питання формування місцевих бюджетів, бюджетного забезпечення громад і питання місцевого самоврядування, які потребують законодавчого врегулювання. До дискусії активно долучилися міські голови:Болехова – Богдан Мельник, Бурштина – Роксолана Джура, Надвірної – Зіновій Андрійович, очільникСтаробогородчанської ОТГ Ярослав Здерка та ін.

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: