1
Долар24.04
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро26.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.12
Динаміка НБУ за послідній тиждень

HP, Dell і Microsoft можуть вивести частину виробництва з Китаю - Nikkei

news.finance.ua 05/07/2019 07:32

Провідні світові виробники комп’ютерів, американські HP і Dell, а також виробник програмного забезпечення Microsoft розглядають можливість виведення частини свого виробництва з Китаю.

Про це повідомляє японське Nikkei з посиланням на неназвані джерела.

Читайте також: Apple перенесла виробництво нових комп’ютерів до Китаю

Агентство повідомляє, що в планах HP і Dell перенесення близько 30% нинішнього виробництва своїх ноутбуків в КНР до інших країн.

Також Nikkei повідомляє, що подібну можливість розглядають і деякі інші виробники електроніки і ПЗ – американські Google, Amazon, а також японські Sony і Nintendo. ЗМІ пов’язують такі плани з триваючою конфронтацією з торговельних питань між США і Китаєм і мінливими в зв’язку з цим логістичними ланцюжками.

Якщо компанії підуть на виведення частини виробництва з Китаю, це може стати продовженням тенденції, що намітилася ще на початку десятиліття, під назвою «інсорсинг» – як протилежність аутсорсингу. Після фінансової кризи 2007-2009 років в багатьох розвинених країнах зріс рівень безробіття. Влада цих країн і багато компаній заговорили, що аутсорсинг в Китаї вже не є настільки вигідним з точки зору витрат на робочу силу, тому частину робочих місць можна повернути на батьківщину.

Тенденція продовжилася і пізніше: в 2015 році The Boston Consulting Group опублікувала результати щорічного опитування керівників промислових підприємств США. 17% респондентів повідомили, що активно займаються поверненням виробництва в США, що в 2,5 разу більше кількості респондентів, які активно займалися поверненням виробництва з-за кордону в 2012 році.

Коментарі: