Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Гарнітури AR отримають голографію з проекцією на сітківку

news.finance.ua 12/02/2019 02:01

Сучасні гарнітури AR (і VR) використовують мікродисплеї і лінзи, які зменшують фокусну відстань до очей (сітківки) і дозволяють бачити чітке зображення.

При цьому гарнітури доповненої реальності додатково несуть оптичні системи для змішування зображення на екранах і обстановки довкола спостерігача. Разом ми маємо внутрішню і зовнішню оптику, що звужує кут огляду, додатково навантажує зір і робить гарнітури складнішими, важчими і дорожчими.

Фахівці з CEA-Leti розробили оптичну систему, в якій ця сама оптична система зведена до мінімуму. У ній немає дисплеїв і «змішувачів», а картинка проектується прямо на сітківку. Зображення на сітківці виходить з інтерференції (взаємодії) променів від умовно двох джерел. Одне з них – це зображення навколишнього оточення, а інше – це голографічна картинка доповненої реальності.

Для створення голографічного зображення для кожного ока необхідна складна система з масивами випромінювачів на зразок дифракційної ґратки. У своїй доповіді французи розповіли про експерименти з різними блоками для передачі світлових хвиль і про необхідні компоненти подібних оптичних структур.