Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Захворюваність на туберкульоз у Чернівецькій області одна з найнижчих в Україні

pogliad.ua 25/03/2020 18:36

За рівнем захворюваності на туберкульоз Чернівецька і Тернопільська області постійно у самому низу списку, хіба що – чергуються місцями. Одного року найнижча захворюваність на Буковині, а тернополяни другі з кінця, іншого – навпаки. Аналогічна картина була й торік. Про це повідомляє департамент охорони здоров'я України з посиланням на Чернівецький обласний центр громадського здоров'я.

– Найнижча захворюваність на туберкульоз в Україні у 2019 році була у Тернопільській області – 34,6‰ на 100 тисяч населення та у Чернівецькій – 34,7‰. Для порівняння, в Одеській, яка є постійним лідером, захворюваність складає 113,1‰, а у Кіровоградській, що 2019-го на другій позиції, 68‰, – наводить статистику експерт ДОЗ за напрямком «Фтизіатрія», в. о. генерального директора ОКНП «Чернівецький обласний клінічний протитуберкульозний диспансер» Іван Гавриш. – Попри це, якщо взяти статистику захворюваності на активний туберкульоз із рецидивами, то хоча в цілому в Україні 2019 року вона зменшилася проти 2018 р., у Чернівецькій області, навпаки, зросла. Аналогічна ситуація щодо захворюваності на активний туберкульоз без рецидивів.

Однак нічого загрозливого у цьому немає, запевняє головний фтизіатр області. За його словами, основним індикатором реального стану справ із туберкульозом є смертність від нього, а у цьому сенсі статистика не тільки не погіршилася, а покращала. У 2019 році у Чернівецькій області від туберкульозу померло 37 осіб, проти 51 у 2018 році.

– Стосовно захворюваності на туберкульоз дітей, то якщо у 2018 році мали в області 8 дітей із вперше виявленим захворюванням, то у 2019 р. їх було лише 2. З точки зору фтизіатрії, значне переважання кількості захворілих дорослих порівняно з дітьми, є дуже позитивним у прогностичному плані, тому низька захворюваність в області серед дітей – це позитивна тенденція, – каже І. Гавриш.