Долар27.68
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро32.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий7.45
Динаміка НБУ за послідній тиждень

З 1 березня вартість проїзду в тролейбусі Чернівців – 5 гривень

pogliad.ua 13/02/2020 19:18

Лютий – місяць, коли за проїзд у чернівецькому електротранспорті пасажири платитимуть 3 гривні за одну поїздку. А з 1 березня вартість проїзду зросте до 5 гривень, студенти витрачатимуть – 3 гривні, школярі – одну. За це рішення проголосували сім членів Чернівецького міськвиконкому. Та з’ясувалося, що це недостатня вартість проїзду. Головна економістка ЧТУ Інна Павлова заявила, що економічно обґрунтований тариф для підприємства становить 6 гривень 40 копійок. Це пов’язано з підвищенням ціни на електроенергію та збільшенням числа машин у тролейбусному парку.

Отже, різницю між затвердженим і економічно обґрунтованим тарифом відшкодовуватимуть з міського бюджету, тобто також нашими грошима.

Як зазначиввиконувач обов’язків начальника Чернівецького тролейбусного управління Михайло Олексюк, у них цікавляться, а чиполіпшиться робота підприємства?

- Це стане мотивацією працювати краще. Інакше будуть масові скарги від пасажирів. Також мотивація для водіїв і кондукторів, яким підвищуватимуть зарплату. Але й будуть тепер вищі вимоги. Щонайменше, вони завжди повинні бути ввічливими з пасажирами, – зазначив пан Михайло.

За його словами, примушує підвищувати тариф подорожчання електроенергії та виконання галузевої угоди щодо виплати зарплати з коефіцієнтом 1,6. Виплата зарплат становить 65% витрат від прибутку ЧТУ. Крім того, у закладеному тарифі 3 гривні за проїзд вартість електроенергії разом із транспортуванням становила 2,90 грн. Наразі вона вартує 3,08 грн. Тобто електропостачання стало дорожчим на 18 копійок за кіловат.

Виконком прийняв ще одне нововведення. Вартість проїзду у тролейбусах із 23:00 до 05:00 становитиме 10 гривень. Пільги на проїзд у нічний час не діятимуть для жодної категорії громадян. Вартість місячного проїзного квитка у міському електричному транспорті становитиме 240 гривень. Під час безготівкового розрахунку за проїзд у міському електричному транспорті (банківською, транспортною, «Карткою чернівчанина» тощо) вартість проїзду становитиме 4 гривні.

Як здійснюватимуть перевезення громадян пільгових категорій? Від 1 жовтня 2020 року перевезення здійснюватимуть за наявності у пасажира пільгової категорії «Картки чернівчанина» для проведення безготівкового розрахунку. Пільги на проїзд для студентів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, учнів шкіл з 1 жовтня 2020 року діятимуть при безготівковій оплаті банківською або транспортною карткою за наявності студентського або учнівського квитка.

Отже, проїзд в електротранспорті дорожчає. З практики відомо, що за цим і автоперевізники вимагатимуть підвищення тарифів для проїзду автобусами.

Це питання дуже недалекого часу.

Анатолій ІСАК