Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Реваківцях на Буковині прихистили ламу, бегемота і верблюдів

pogliad.ua 30/11/2019 16:47

У розмові із президентом Федерації кінного спорту Буковини та керівником клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя» Володимиром Воронюком «Погляд» з’ясував, що у них добре живеться не лише пернатим, але й тропічним тваринам.

– Через брак коштів у нас зупинився на зимовий період Будапештський цирк на партнерських умовах, – розповідає В. Воронюк. – Тварини у хорошому стані, вони мають спеціально розроблений чотириразовий раціон, до якого входить сіно, овес, овочі, фрукти. Також їх відвідує ветеринар (це щодо щеплень). Що стосується психоемоційного стану, то тварини наразі адаптувалися, спокійні, дружелюбні. Наставники їх доглядають, годують. Тварини, серед яких лама, бегемот і верблюди, мають достатньо місця для вигулу на свободі. До речі, до нас приєдналася ГО «Діти за майбутнє планети» – це Берегометська та Лужанська ЗОШ, – яка бореться за життя покинутих та безпритульних тварин. Тож вони допомагають нам із прибиранням, вигулом. Ми всі разом долучаємося до збереження життя тропічних тварин у наших умовах.

– Терапія тваринами працює? І для кого вона вкрай необхідна?

– Звичайно, працює і необхідна вона, у першу чергу, дітям, адже коли вони приходять у наш контактний зоопарк, то можуть не лише побачити, але й погодувати тварин, навіть доторкнутися. І усмішка гарантована! Так дітки вчаться проявляти дбайливе ставлення до тваринного світу. Окрім того, до нас приїжджають дітки із вадами здоров’я і діти-сироти і найперше, що вони всі отримують – це позитивні емоції. Звісно, що і дорослі щиро тішаться від спілкування з тваринами. Добрі відгуки ми отримуємо і від пенсіонерів, які з задоволенням годують наших тварин.

– Який бюджет має бути, аби погостювати у вас (вартість проїзду, оглядин та катання на конях)?

– Якщо їхати з м. Чернівці, то дорога в один бік вартує 15 гривень. «Буковинська Троя» розташована біля центральної дороги, тож зупинка поруч. Відвідини контактного зоопарку обійдуться у 30 гривень, а діток до 7 років обслуговуємо безкоштовно. Якщо уже відвідали наш комплекс, то обов’язково маєте спробувати покататися верхи. Для цього у нас діє всепогодний манеж, де можна замовити катання верхи у супроводі інструктора – 30 гривень коло. Також можна смачно пообідати. Комплексний обід від 80 до 100 гривень. Ще дітки можуть весело провести час, катаючись на квадроциклі. А поринути у дивовижну історію нашого минулого допоможе Іванна Стеф’юк у Музеї трипільської культури.

Ольга ШУПЕНЯ