Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Чернівецькій області вже 225 хворих на COVID-19

pogliad.ua 04/04/2020 11:25

У суботу, 4 квітня 2020 року, в Чернівецькій області будуть запроваджені особливі карантинні обмеження. Мешканцям Буковини радять не виходити на вулицю до ранку понеділка.

В прямому ефірі у Facebook голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук прокоментував режим максимального обмеження переміщення людей в області на вихідних.

- Не тільки закон, не тільки правові норми, а, в першу чергу, режим здорового глузду, режим переживання і намагання зберегти здоров'я і життя всіх українців, а зокрема тут, на території Чернівецької області, це є перший і найголовніший мотив, чому ми до вас так часто звертаємося і закликаємо. Дискусії, які зараз ширяться: "мають право", "не мають право", "це обмеження", "не обмеження", - відкладіть, будь ласка, це в сторону. Тому що найголовніше питання - як ми разом з вами впораємося з тим, щоби епідемія не набирала з кожним днем все більшої і більшої швидкості, щоб епідемія не забирала від нас людей. Найцінніше, що має держава - це є життя і здоров'я людини... Зберегти життя і здоров'я людини - це пріоритет номер один, - каже Сергій Осачук.

- Тому, коли вчора я повідомив цифру 202 інфікованих, а сьогодні зранку у нас - 225. Я вас прошу, залишіться вдома, і дослухайтеся, почуйте про те, що це є вимога органів, які управляють сьогодні процесами. Ми вас закликаємо почути, що на території Чернівецької області, починаючи з сьогоднішнього дня, о 13.00, до понеділка, 6 квітня, 6 год. ранку - вимога і прохання: залишайтеся дома, не шукайте собі додаткових доріг, не придумуйте чому і куди вам потрібно поїхати. Давайте не дамо можливості вірусу, інфекції заразити нових людей, - закликає очільник області.

 - Наші лікарі стараються, вони обов'язково докладують усіх зусиль, щоб вилікувати всіх. Але коли ми будемо такими байдужити, такими надто прискіпливими до правових норм, то ми можемо спровокувати ситуацію, коли просто буде не вистачати лікарів. Хіба не достатньо дивитися на відео з Італії, Іспанії. Нам цього мало?! Ми чуємо, що робиться у сісідньому Сучавському повіті, коли немає кому лікувати?! Тому давайте не допустимо такої ситуації, - резюмував голова ОДА.

Він також додав, що протягом вихідних органи місцевого самоврядування мають провести дезінфекцію всіх доріг і вулиць у кожному населеному пункті області: "В цей час, поки ви будете вдома, органи місцевого самоврядування забезпечать дезінфекцію доріг і вулиць, яка буде проводитися тричі на день".