1
Долар28.06
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.96
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.8
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Чернівцях вп’ятнадцяте відбувся Вишиваний дивотвір

pogliad.ua 15/05/2017 16:09

Учора, 14 травня, у Чернівцях відбулося щорічне свято усіх вишивальників та поціновувачів українських гаптованих виробів «Вишиваний дивотвір». Цьогоріч ХV регіональна виставка присвячена 105-ій річниці виходу у світ альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Еріха Кольбенгаєра. До речі, організатор і засновниця фестивалю-виставки «Вишиваний дивотвір» Одарка Кучерява є правнучкою православного священика Мефодія Козака, який сприяв Еріху Кольбенгаєру в зборі буковинських орнаментів.

Традиційно захід зібрав чи не всіх вишивальників краю: були як імениті майстри із багаторічним досвідом, так і початківці. На виставці представили роботи не лише дорослих гаптувальників, але й дітей з міста та області.

Урочисте відкриття «Вишиваного дивотвору» стартувало на сходах ратуші. Перед мерією вручали дипломи, виголошували промови, танцювали... Коли захід продовжився у стінах Художнього музею, очі розбігалися і від вишитих творів майстрів, і від святкового українського вбрання як учасників, так і гостей фестивалю-виставки.

Фото Ольги ШУПЕНІ

Коментарі: