Долар26.91
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.62
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Чернівцях відкрилася виставка художника Анатолія Житарюка

pogliad.ua 04/03/2020 17:29

Сьогодні, 4 березня 2020 року, у Чернівецькому меморіальному музеї Володимира Івасюка відбулося відкриття персональної виставки Анатолія Житарюка "І плине час білим птахом в синю голубінь...". Вистака приурочена до 71-ї річниці з Дня народження Володимира Івасюка.

- Хочу без зайвого пафосу сказати, що для мене це величезна честь відкривати виставку саме сьогодні, саме в цьому приміщенні, де жив і творив наш славетний земляк. Ми зростали і насолоджувалися піснями Володі. Його творчість десь залягла у нас глибоко в душі. Часто у своїх творах художники, поети так чи інакше звертаються до творчості Володі. Я думаю, що мій скромний доробок в честь його Дня народження, це буде таке моє "спасибі" за те, що він вніс в моє життя, у мою творчість, - розповів Анатолій Житарюк.

Твори художника Анатолія Житарюка зберігаються в Чернівецькому художньому музеї, Сучавському крайовому музеї, Художньому музеї міста Жешува, а також у приватних колекціях.

- Сьогодні автор нам представив понад 30 своїх робіт, незвичайних робіт, наповнених експресією. Їм притаманна декоративність колірного вирішення, стилізація форм. На них зображено пейзажі, натюрморти, квіти, а також красуні-жінки, які надихали і надихають митців. Ми можемо побачити картини на гірську тематику, названі вони рядками з пісень Володимира Івасюка, який також захоплювався горами і чимало оспівав їх у своїх творах, - зазначають організатори заходу.

Фото та відео Артема АРТЕМЕНКА