Долар26.69
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.95
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.7
Динаміка НБУ за послідній тиждень

У Чернівцях підбили підсумки XIV фестивалю комедії Золоті оплески Буковини

acc.cv.ua 31/10/2019 14:48
Цьогоріч участь у конкурсній програмі фесту взяли 12 театральних колективів.

Вистави фестивалю переглянули 7 тисяч глядачів, це не враховуючи тих, хто прийшов на постановку Київського драмтеатру, яка відбувалася поза конкурсною програмою та закривала фестиваль. 

«Як ви знаєте, наш фестиваль проходить на продані квитки. Валовий збір склав 1 мільйон і 200 тисяч гривень, а це якраз той кошторис витрат, який був запланований на 14 фестиваль", - розповів Юрій Марчак, директор Чернівецького облмуздрамтеатру ім. О. Кобилянської. 

Про свої враження від цьогорічного фестивалю розповіли члени журі:

«Я вперше на цьому фестивалі і мені все цікаво. Багато що мене порадувало, але дещо й розчарувало. До прикладу, «Приборкання норовливої» - це вистава про кохання, але зіграли її так, що кохання цього не було видно», - розповідає Юрій Старостін, голова журі фестивалю, завідувач кафедри хореографії та пластичного виховання КНУ  театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого.

Члени журі зазначили, що їм сподобалася гра виконавиці головної ролі у моновиставі "Наполовину пісня", яку привіз румунський театр з Бухареста. Акторку назвали відкриттям фестивалю. Сварок між членами журі не було, хоча іноді їхні думки відрізнялися.

«Цьогорічний фестиваль вдався і вийшов сильним. Тут справді все відбувається на демократичних засадах, керівництво театру не втручається у роботу журі. Я вже сьомий раз член журі фестивалю і жодного разу тут ніхто не лобіював чиїхось інтересів. Це схвально», - висловилася про фестиваль «Золоті оплески Буковини» Лариса Недін, членкиня журі, викладачка акторської майстерності та режисури драми КНУ театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого.

На думку Лариси Недін фестиваль комедії у Чернівцях став унікальним явищем у сучасному театральному житті України.

Члени журі також пояснили успіх мюзиклу "Гуцулка Ксеня" від Івано-Франківського театру, який викликав шквал овацій від глядачів та зрештою став найкращою виставою "Золотих оплесків Буковини" 2019 року. 

«Це український мюзикл, нам було дуже цікаво, адже драматургії як такої немає. Театр попрацював, молодці і режисер молодець, художній керівник, що не побоялися дати головну роль молодій дівчині. Вона, як актриса, ще їй рости і рости, але вона досить приємна, приваблива талановита, голос чудовий, тут уже нічого не скажеш. У цій маленькій дівчинці такий звук, що нам було дуже приємно її слухати. Вперше працював балетмейстер і дуже вдало, як на мене. Вистава відбулася», - прокоментував постановку Юрій Старостін, голова журі.

Найбільше негативних відгуків отримала вистава «Циліндр» Львівського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Голова журі також прокоментував це:

«Була дуже важка енергетика на цій виставі, на диво. Мені здається, що актори дуже-дуже старалися. Робили все, що можна і навіть більше. Іноді навіть досить гучно це було, можна було так не кричати, але намагалися щось зробити. У творчому колективі має бути творча атмосфера, а її не було і глядачі це відчули, я так думаю», - сказав Юрій Старостін.

Членам журі не вистачило куражу та позитивної динаміки у цій виставі, зазначила Лариса Недін.

Читайте також: Ексміністр культури України Євген Нищук зіграв на сцені Чернівецького театру

Цьогоріч після вистав не було обговорень на канапі. Традиційно працювали два журі: професійне та альтернативне. 

Юрій Марчак, директор Чернівецького облмуздрамтеатру ім. О. Кобилянської також оголосив, що XV фестиваль "Золоті оплески Буковини" уже запланований і він відбудеться. 

«Тому що це XV фестиваль «Золоті оплески Буковини» і 115 років з дня побудови Чернівецького театру», - сказав Юрій Марчак.

У 2020-му році фестиваль «Золоті оплески Буковини» розпочнеться у Чернівцях 3 жовтня.

У Чернівцях підбили підсумки XIV фестивалю комедії Золоті оплески Буковини