Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Студентів попередили про відповідальність за продаж голосу на виборах

acc.cv.ua 08/02/2019 19:56
Фахівці системи безоплатної правової допомоги спільно із представниками громадських організацій організовують спеціальні заходи.

Аби попередити підкуп виборців у березні 2019 року. 

Нагадаємо, інформація про масовий підкуп студентів-буковинців під час виборів у 2015 році сколихнула всю Україну. Аби подібного не повторилось під час чергових виборів Президента України, які відбудуться у березні 2019 року, фахівці системи безоплатної правової допомоги спільно із представниками громадських організацій організовують спеціальні заходи.

«Незнання закону – не звільняє від відповідальності. В Україні за підкуп виборців передбачена кримінальна відповідальність. Штраф і навіть обмеження волі загрожує також тим громадянам, які отримали неправомірну вигоду за вчинення будь-яких дій, пов’язаних із безпосередньою реалізацією ними свого виборчого права», - про це студентам розповіла начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Ольга Андріцька.

Студентів попередили про відповідальність за продаж голосу на виборах

Саме представники громадянської мережі «Опора» під час попередніх виборів зафіксували факт фіксації волевиявлення. Їх дії допомогли зупинити тих, хто голосував згідно із вказівками замовників. Чого не варто робити під час виборів, як правильно голосувати і як діяти, якщо твої права – тобто виборця – порушують. Про це представник громадянської мережі «Опора» у Чернівецькій області Тарас Прокоп розповів студентам.

Пам’ятка для тих, хто голосує вперше. Про це також йшлося під час заходу, оскільки серед присутніх чимало було таких, кому нещодавно виповнилось 18. Захід відбувся 5 лютого 2019 року на базі Чернівецького індустріального коледжу.

«Право голосу на виборах депутатів мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років. Тим, хто голосуватиме вперше, варто перевірити, чи є вони у списку виборців. Для цього не обов’язково кудись ходити і навіть телефонувати. Скористайтесь сайтом «Державний реєстр виборців» (https://www.drv.gov.ua). Це, дійсно, важливо, адже якщо Вас немає у виборчому спису, Ви не зможете проголосувати», - розповів представник громадянської мережі «Опора» у Чернівецькій області Тарас Прокоп.

Нагадаємо, Засідання у справі Ростислава Білика перенесли. 

Читати ще: Маємо тікати не від Росії, а від СРСР, який ще живе в нас - Броніслав Тутельман