1
Долар26.3
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро29.38
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.83
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Водоканал у Чернівцях береться зводити будинки

pogliad.ua 15/03/2019 12:22

Без перебільшення, КП «Чернівціводоканал» є стратегічним підприємством міста. Бо коли трапляються аварії на водогоні і місто залишається без водопостачання, - це спричиняє не просто незручності, а величезні проблеми.

Окрім того, заробітні плати працівників підприємства далекі від ідеалу. А чимало з них реально потребують поліпшення житлових умов.

Проте є зворотний бік медалі. Підприємство є не просто збитковим. А дотаційним. Воно витягує з міського бюджету щорічно мільйони гривень. Його регулярно погрожують від’єднати від електропостачання через багатомільйонні заборгованості. Про реальні втрати води намагаються взагалі не говорити (сьогодні вони понад 60%). І при цьому підприємство планує звернутися до депутатів міської ради щодо виділення земельної ділянки для будівництва багатоповерхового будинку.

Звісно, саме підприємство не має ані засобів, ані фінансової можливості збудувати цей будинок. Для цього шукатимуть інвестора, який виділить водоканалу певну кількість квартир. Тобто фактично інвестор отримає безкоштовну ділянку, а натомість надасть кілька квартир у новобудові.

- На сесії міської ради водоканал отримає 1,2 га землі в престижному районі міста для будівництва житлового комплексу квартир на 400! – написав у соціальній мережі відсторонений чернівецький міський голова Олексій Каспрук. - Після мого «усунення» водоканалу лише за півроку спрямували майже 50 мільйонів гривень. При цьому втрати води та борги споживачів не зменшилися, споживання електроенергії також, навіть навпаки, проект модернізації за німецькі кошти буксує, те, що мали зробити до кінця минулого року, планують тільки розпочати цього. І повна тиша... Бо чекають будівництва житлового комплексу.

Щоправда, у самому підприємстві «Чернівціводоканал» ще не знають, чи виділять їм ділянку взагалі, якої вона буде площі, де саме тощо.

Проте за нашою інформацією, йдеться про ділянку землі в районі вулиці Богдана Лепкого (де виїзд з Чернівців на Сторожинець). І будинок, а скоріш за все, новий житловий комплекс, розрахований щонайменше на 400 квартир. Тобто від центрального офісу «Чернівціводоканал» на вулиці Комунальників – на іншому боці міста. Важко назвати це зручним розташуванням.

Також важливо, хто і яким чином обиратиме інвестора, який візьметься за будівництво, чи це буде прозорий конкурс, яку кількість квартир отримає водоканал і чи взагалі це вигідно громаді міста (чи не корисніше виставити цю земельну ділянку на аукціон та спрямувати отримані кошти на купівлю житла черговикам?).

За словами першого заступника начальника КП «Чернівціводоканал» Ярослава Цуркана, у Чернівцях будують багатоквартирні житлові масиви і це добре, бо для тих сімей, які мають можливість їх придбати - досить важлива подія, і для цієї мети якось же видають ці земельні ділянки будівельним компаніям та бізнесменам під забудову.

- Наразі це клопотання до міської ради щодо можливості виділення ділянки (за наявності вільної). Це непогана практика, яка не суперечить законам, - каже Ярослав Цуркан. – Також зараз не можемо сказати, хто буде зводити цей будинок. Коли буде рішення депутатів, ось тоді почнеться пошук інвестора.

Хоча експерти вважають, що практика виділення землі підприємству нічого не дає.

- Перевірено. Ця пострадянська схема не працює. Заробляє тільки інвестор, кілька квартир отримає начальство (і це у кращому разі), і місто втратило землю, яку можна було продати на аукціоні, - вважає колишній головний архітектор Чернівців Наталія Хілько.

Олесь ЗАДНІСТРОВСЬКИЙ

Спорядження для безпечного відпочинку в Карпатах:

Коментарі: