Долар26.93
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Євро30.54
Динаміка НБУ за послідній тиждень
Злотий6.84
Динаміка НБУ за послідній тиждень

Перші наслідки негоди в Чернівцях: затори на дорогах та травмовані на вулицях перехожі

acc.cv.ua 03/12/2019 17:07
Комунальники скаржилися на затори, а медики кажуть, що кількість постраждалих у межах норми

Перший день зимової негоди в Чернівцях виявився традиційно важким. На всіх головних магістралях міста, як вулиці Головна, Героїв Майдан, Небесної Сотні, проспект Незалежності тощо, були довжелезні затори – від зупинки до зупинки швидше можна було дістатися пішки, аніж громадським транспортом.

Як повідомляє пресслужба Управління патрульної поліції, учора від 14:00 до 8:00 сьогоднішнього ранку на території обслуговування управління патрульної поліції в Чернівецькій області трапилося 9 дорожньо-транспортних пригод без травмованих, 2 ДТП з потерпілими, ще 4 дорожньо-транспортні пригоди оформили за європротоколом.

Є постраждалі внаслідок негоди і серед пішоходів. За словами директора комунального підприємства «МіськШЕП» Едуарда Дущака, для боротьби з негодою в місті застосували 15 одиниць техніки та 2 навантажувачі з піском та сіллю.

«Було важко посипати, коли на дорогах утворилися затори. Бо серед інших машин у корках стояли й наші. Водії не пропускали нашу техніку, тому процес посипання сильно затягнувся. Коли ж трафік став менш жвавим, ми працювали до 3:30 ранку, посипаючи дороги та прибираючи сніг», - розповів Е. Дущак.

Мали чернівчани нарікання й до пішохідної частини вулиць та паркові проїзди, де пересуватися пішки вчора у вечері та сьогодні в першій половині дня було важко.

За словами головного лікаря Лікарні швидкої медичної допомоги Олександра Грушка, до травпункту учора потрапили 64 особи. Через переломи та забої – 21, більшість із яких саме через падіння на вулиці. Це звичайний показник для негожих днів. Переважно травмуються дорослі.

Читайте також: Наслідки першого снігу. ДТП на вулиці Руській

Водночас начальник управління контролю за благоустроєм Сергія Обшанського, запевнив, що станом на ранок 3 грудня наслідки вчорашньої негоди вже ліквідували.

«Переважно травмуються літні люди. Ми щороку нагадуємо та рекомендуємо людям поважного віку не виходити у вечірній час на вулицю, а обмежитися спогляданням зимової казки з вікон своїх помешкань», - заявив С. Обшанський.

Очільник управління контролю за благоустроєм пояснює ситуацію так – інспекція, згідно зі штатним розкладом та чинним законодавством працює до 18:00. До кінця робочого дня погода не давала приводів для складання протоколів – інспектори фіксували лише порушення, не пов’язані з наслідками непогоди. А сильне погіршення погоди відбулося ввечері, після 18:00.

За словами очільника інспекції контролю за благоустроєм, згідно з отриманими даними від медиків, із сьомої ранку 3 грудня з травмами, отриманими через ожеледицю, до травмпункту звернулися 8 осіб. Учора постраждалих було в кілька разів більше.

Сьогодні до обіду інспектори управління вже виписали 38 попереджень, пов’язаних із прибиранням тротуарів і зупинок громадського транспорту. Вказані недоліки відповідальні за ці ділянки ЖРЕПи, управительські компанії та інші відповідальні особи й організації повинні ліквідувати протягом доби, інакше їм доведеться сплачувати штраф 1700 гривень.